Сенат США визнав Голодомор геноцидом українського народу

Резолюція Сенату засуджує порушення прав людини, вчинені владою СРСР проти українців

СвітКатерина Чурилова, 4 жовтня 20183560
Фрагмент меморіалу жертв Голодомору у Києві

Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнано геноцидом українського народу. Про це 4 жовтня повідомила прес-служба Посольства України в США.

«Так, зокрема, до постановлювальної частини документа внесено визнання Сенатом висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців», – йдеться в повідомленні.

У посольстві також зазначили, що резолюція засуджує також систематичні порушення прав людини, зокрема права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу, висловлює співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам У резолюції додано заклик до розповсюдження цієї інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

«Проект схожої резолюції було також затверджено Комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США і наразі (проект резолюції , – ред.) очікує на розгляд під час пленарного засідання», – йдеться в повідомленні посольства.

До слова, у червні американський штат Огайо визнав Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Він став 12-м штатом, який акт геноциду українського народу, організований керівниками СРСР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук