Сейм Латвії не дозволив своїм громадянам служити в українській армії

СвітАндрій Стець, 10 листопада 20162280

Латвійські депутати 10 листопада відхилили пропозицію своїх колег щодо поправок до закону про Нацбезпеку, які були націлені на легалізацію служби в Збройних силах України для громадян цієї країни. Про це повідомляє латвійське видання Lsm.lv.

Міністерство оборони Латвії ще влітку пропонувало встановити законом, що негромадяни не можуть служити в іноземних арміях, а громадянам можна вступати лише в армії країн ЄС і НАТО. До таких, окрім України, також відносяться ЗС Чорногорії і Боснії.

Однак оборонна комісія парламенту відхилила цю ідею. Опоненти цієї поправки апелювали до того, що в разі легалізації служби в українській армії громадяни Латвії повинні будуть брати участь в бойових діях в латвійській же формі і підкорятися латвійському командуванню.

Один з авторів цієї поправки - депутат Національного об'єднання Едвін Шноре – навів приклад латвійських добровольців, які служили в армії Фінляндії під час Зимової війни з СРСР.

У зверненні до Сейму Шноре зазначив, що під час української кризи в армії України служили кілька громадян Латвії. І щоб діяльність цих осіб не була кримінально караною, запропонував вписати до закону пункт, який би дозволив громадянам Латвії служити у збройних силах держав-партнерів НАТО.

До слова, в кінці жовтня командувач латвійської армією генерал-лейтенант Раймонд Граубе достроково подав у відставку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук