Щоб не опинитися у списку дезертирів, прикордонники зі сходу голодували

Головні новини за 14 серпняІрина Папірник, 14 серпня 2014, 16:11 2462 0

Серед 64 прикордонників, які у вівторок, 12 серпня, після 54 діб у зоні АТО повернулися до Львова, є підполковник Андрій Щербатий. Найбільше бажання, зізнався він дружині, випити води – склянку холодної, джерельної, чистої води.

«Знаєте, як кажуть: смак води ти відчуваєш тоді, коли ти її довго не бачиш. І от води я напитися ніяк не можу. Ми там не бачили води дві доби. Та й взагалі з нею були постійні проблеми. Хтось там росу намагався збирати, хоч її і не було, бо щодень жахлива спека. Коли падав дощ, була можливість натягнути клейонку і зібрати. Були й такі випадки, коли ми пили воду з калюжі, вона була не зовсім чиста, але там ніхто вже не зважав», – розповів Андрій.

Окрім перебоїв з водою та харчуванням, прикордонники щодня перебували під обстрілами. Стріляли, за словами підполковника, лише з мінометів, і то з великої відстані. Йти в наступ російські бойовики боялися. Тепер Андрію Щербатому війна сниться щоночі. Він певний, що багато чого запам’ятає назавжди.

Утім, були й такі моменти, які згадує з гумором. Скажімо, їхня застава була біля жіночої колонії. Коли її розбомбили, прикордонники знайшли всередині баян. Серед хлопців знайшовся той, хто вмів так-сяк грати на ньому. Його просили виконувати щоранку о 6-й Гімн України, аби на російському кордоні, який був усього за 200 м від них, чули. «Але біда в тому, що той наш баяніст Гімн України не зміг заграти. То він щоранку о 6-й від щирого серця грав весільний марш», – зазначив підполковник. Проте музичні ранки, за його словами, довелося припинити, оскільки через 15 хв. після такої гри «вони (з російського кордону, – ред.) починали обстріли», – додав він.

До речі, саме застава підполковника Щербатого після інтенсивного наступу сепаратистів, аби врятуватися, була змушена перейти кордон з Росією. Про це дружина Андрія Наталка дізналася з новин. Щобільше, дізналася, що її чоловік зрадник. Утім, що це наклеп, Наталя Щербата не сумнівалася ні на секунду.

«Він подзвонив вночі і сказав, що трохи складна ситуація. Стріляють без упину. А зранку похапцем набрав мене і повідомив, що вони в Росії. Потім їх довго не випускали, а через два дні він написав смс, що всі 240 чоловіків оголосили голодування, бо їх вирішили оформити як дезертирів, чи зрадників. А всі хлопці хотіли повернутися в Україну, ні в кого і думки не було зраджувати свою державу», – обурена дружина прикордонника Наталія Щербата.

Підполковника Щербатого, як і решту прикордонників, відпустили лише на короткотермінову відпустку – 7 днів. Що буде далі – ніхто не знає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук