Щоденно Португалію полишає 350 осіб у пошуку праці

СвітЛюбко Петренко, 19 червня 20144350

До теми

Щоденно Португалію полишає 350 осіб у пошуку праці

Паралельно з процесом трудової міграції до Португалії з країн колишнього Радянського Союзу, передовсім України, самі португальці масово полишають свою батьківщину в пошуку праці.

Згідно з підрахунками Національного інституту статистики в Лісабоні (INE - Instituto Nacional de Estadística), щоденно 350 осіб виїжджає з країни у пошуку праці. Упродовж минулого року з Португалії емігрувала рекордна кількість мешканців – понад 128 тисяч.

За даними INE, попри те, що за останні два роки з 10-мільйонної країни й так виїхало на трудову еміграцію близько чверті мільйона осіб, це явище не послаблюється. Не виключено, що цього року буде встановлено новий еміграційний рекорд, оскільки вже з січня до травня виїхало 60 тисяч осіб.

Особливий неспокій державного керівництва Португалії викликає та обставина, що серед емігрантів домінує молодь з якісною освітою.

Здебільшого люди виїжджають на заробітки до інших країн Європейського Союзу: Франції, Німеччини, Іспанії та Великої Британії. Хоча доволі людей прямує і за межі Європи – до Бразилії та Сполучених Штатів.

Досить несподіваним для науковців INE був той факт, що останнім часом багато трудових мігрантів з Португалії беруть курс на Анголу. Експерти пояснюють це тим, що ця африканська країна зараз активно розвивається й потребує чимраз більше висококваліфікованих фахівців з технічної сфери. Окрім того, державна мова Анголи – португальська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

До теми

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук