Школам у Львові платять за зібрану макулатуру

СуспільствоБогдан Опока, 28 лютого, 13:55 931 0

У навчальних закладах Львова почали оплачувати за збір макулатури. Ще минулого року у школах Сихова поставили навчальні контейнери для збору відходів. Упродовж минулого семестру учні вчилися сортувати сміття. А від середи його почали вивозити зі шкіл.

Для проекту «Чисте місто» школи обрали не даремно. Багато навчальних закладів сміття сортують, та що робити з ним далі знають не всі. Ця ініціатива повинна допомогти.

Директорка школи №13 Галина Федоришин каже: «Головне — привчити дітей до сортування сміття. Щоб його не просто викидали до одного контейнера. Діти повинні знати, відходи потрібно переробляти. Робити це потрібно для того, щоб не засмічувати навколишнє середовище».

Щоб збирати відпрацьований папір було цікавіше, діти влаштували перегони між класами та спеціальні конкурси. Президент учнівського самоврядування школи Яромир Кульгавець розповідає: «У перегонах взяли участь усі діти, але найактивнішими виявилися молодші школярі. Деякі з них робили навіть спеціальні плакати, а після конкурсу вирішили здати їх теж».

Збирали макулатуру всі учні. Щоб принести до школи якомога більше, вони усюди шукали використаний папір, книги, газети та журнали. Просили допомоги і в батьків та рідних. «Обшукали весь дім, щоб принести побільше паперу до школи. Розказували батькам, що школа збирає на макулатуру, тому треба багато кілограмів. Тож зібрали все, що виявилося непотрібним вдома і принесли сюди», — розповідають учні школи Андрій та Андріан.

Перед тим, як забрати макулатуру, її зважують. Тепер за кожний зданий кілограм школа отримуватиме оплату. Зароблені гроші витратять на потреби закладу та благодійність.

Координатор екологічної ініціативи «Чисте місто» Олег Котис каже: «Макулатуру ми не просто забираємо, вона буде викуплятися переробником за ринковою вартістю. На сьогоднішні є домовленість — це 2 гривні 50 копійок. Але все це — результат спільної роботи «Чистого міста», компаній-переробників макулатури та львівських шкіл. Успіх усього проекту залежить від нашої скоординованої роботи».

Ця школа одна з 35 на Сихові, що долучилися до проекту. Спершу макулатуру забиратимуть з навчальних закладів цього району. А вже з початку березня спеціальна вантажівка завітає до інших шкіл. Тож отримати гроші за макулатуру зможуть усі школи міста.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук