Шостий енергоблок на ДТЕК Бурштинській ТЕС працюватиме на повну потужність

75 мільйонів гривень – саме стільки компанія ДТЕК Енерго витратила на модернізацію енергоблоку №6 ДТЕК Бурштинської ТЕС. Проведені роботи вартували таких коштів – адже завдяки їм потужність блоку вдалося збільшити на 10 МВт

А це означає, що взимку 2015-2016 років і бурштинцям, і мешканцям Західної України вистачить і енергії, і тепла.

Модернізація шостого енергоблоку проводилася в рамках глобальної ремонтної компанії, яка триває на енергооб’єкті  ще з червня. Загалом лише цього року компанія витратила на ремонти Бурштинської ТЕС 400 мільйонів гривень — завдяки цим коштам вже відремонтовано десять блоків із дванадцяти. Ще два, сьомий та перший, планують оновити до кінця року.

Керівництво Бурштинської станції зазначає — потреба в таких роботах назріла вже давно. Зараз об’єкти ДТЕК Західенерго є основним джерелом електроенергії для трьох мільйонів мешканців Західної України. Навантаження на них зросло ще більше за останні роки, коли стало важко забезпечувати антрацитові станції вугіллям з Донбасу. Усвідомлюючи важливість Бурштинської ТЕС на українському ринку електроенергії, ДТЕК не шкодує ні коштів, ні зусиль на підвищення  ефективності її роботи.

«Державне підприємство «Енергоринок» заборгував Бурштинській ТЕС більше 1,5 мільярди гривень за вироблену електроенергію. Незважаючи на це, ДТЕК продовжує вкладати кошти в ремонти, оскільки розуміє відповідальність за роботу стратегічного для країни генеруючого обладнання Бурштинської ТЕС. Адже впродовж багатьох років вона є найбільш завантаженою ТЕС України. Тому заздалегідь проведені ремонти дозволяють запобігти відмовам обладнання під час пікових навантажень і стабільно виробляти електроенергію для країни», — зазначив директор ДТЕК Бурштинської ТЕС Андрій Шувар.

Генерація та постачання енергії в осінньо-зимовий період на ДТЕК Бурштинська ТЕС буде безперебійним. Проведені роботи дозволили підвищити потужність енергоблоку №6, забезпечили його високу  продуктивність, а ще — знизили собівартість виробництва енергії. Завдяки сучасному обладнанню він працюватиме без використання дорогих видів палива для розтопки — мазуту та газу. А 200 елементів осаджувальних електродів на його електрофільтрах  значно підвищать ступінь очистки димових газів та знизять викиди золи в атмосферу.

«Серед робіт у шостому блоці виконаний ремонт котла, турбіни, замінено два ступені турбіни та проведено інші важливі ремонти. Наразі блок готовий до надійної роботи та несення завантаженості,  — звітує головний інженер ДТЕК Бурштинської ТЕС В’ячеслав Селіванов. — Головна мета, яка у нас була — продовження терміну роботи блоку та надійності його роботи. Всі наші блоки  вже майже використали свій парковий ресурс, тому ця робота є необхідністю».

До речі, енергоблок №6  на ДТЕК Бурштинська ТЕС відпрацював вже 50 років. Вкладені у ремонт кошти дадуть йому друге дихання, а модернізація інших енергоблоків дозволить підвищити їх потужність до максимальної позначки. А це означає, що енергії, генерованої Бурштинською ТЕС, вистачить для забезпечення і житлових будинків, і промислових об’єктів.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук