Індустріальні парки — вклад ДТЕК в економічний розвиток регіонів
Індустріальні парки — один з найбільш ефективних інструментів залучення закордонних інвестицій у проекти малого та середнього бізнесу. Розуміючи перспективи, які вони відкривають для розвитку регіону, енергетична компанія ДТЕК активно сприяє створенню таких парків в Івано-Франківській, Львівській та Дніпропетровській областях. Адже енергокомпанія зацікавлена в тому, щоб місто, де живуть її працівники, було сильним, не залежало від податків лише єдиного великого підприємства, щоб у місті було самодостатнє бізнес-середовище.
Про переваги такої економічної моделі як індустріальний парк представники ДТЕК, місцевого самоврядування та закордонних промислових компаній говорили на міжнародній конференції «Індустріальні парки і розвиток промисловості: шанси і виклики сьогодення». 8 та 9 жовтня в рамках ХV Міжнародного Економічного Форуму учасники конференції виробили спільну стратегію розвитку і знайшли дієві механізми для реалізації спільних проектів. Виділення земельних ділянок, підведення комунікацій, надання сировинної бази і трудового ресурсу — ось перші обов’язкові кроки на шляху до створення Індустріальних парків, куди потім прийде бізнес. А кошти, які вони можуть отримати від українських і міжнародних компаній, сприятимуть економічному розвитку регіону і покращенню якості життя його мешканців.
«Ми говоримо про реальне партнерство між владою та бізнесом. Ми розуміємо, що великий бізнес сьогодні виконує дуже велику функцію соціального партнерства. Він допомагає незахищеним верствам населення, фінансує різні соціальні і гуманітарні програми. Великий бізнес це насамперед великий досвід, він володіє стандартами проектного менеджменту, він знає, як управляти великими колосальними ресурсами і він може показати і навчити, як це потрібно робити правильно. Тому індустріальні парки — це саме та сфера, де сьогодні можна зробити проривні речі, якщо правильно побудувати це партнерство. Місто і громада мають виділити землю, допомогти облаштувати інфраструктуру та енергоресурсні можливості, допомогти з освітніми програмами, а бізнес долучитися до цього. На виході ми будемо мати десяток нових, малих та середніх, конкурентноспроможних підприємств. Це буде 200, 300, 500 нових робочих місць з достойною зарплатою і це буде нова якість нашого соціального партнерства, — говорить заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак. — Мені здається, що великий бізнес може виступати в індустріальних парках, якірним інвестором, вони можуть брати ці проекти і виступати, як керуючі компанії. Вони мають досвід, вони мають людей, вони мають доступ до фінансових ресурсів і у співпраці з владою це дає успішні інвестиційні проекти в індустріальних парках. Я думаю, що великий бізнес отримає колосальне задоволення від того, що він своїми вкладеннями допоміг розвивати місто, населений пункт, район».
«В 2015 році ДТЕК продовжує роботу з підготовки до створення в Україні трьох індустріальних парків у трьох областях з метою залучення інвесторів у регіон, розвитку бізнес-середовища і, найголовніше, збільшення кількості робочих місць. Реалізація проекту дозволить закласти надійний фундамент економічного зростання та забезпечити майбутній розвиток міст на десятки років» — говорить керівник департаменту зі сталого розвитку ДТЕК Енерго Вікторія Гриб.
У Бурштині (Івано-Франківська обл.) та Кам’янці-Бузькій (Львівська обл.) індустріальні парки, завдяки ініціативі ДТЕК, з’являться вже незабаром. «Проект у нашому місті знаходиться на завершальному етапі, — розповідає міський голова Кам’янки-Бузької Олег Омелян. — Саме ДТЕК, Львівська торгово-промислова палата і Лейпцігська торгово-промислова палата є нашими основними партнерами у цьому проекті. Вони допомагають нам не тільки фінансово, а також і в розробці стратегії та документації для Кам’янко-Бузького індустріального парку». А Петро Курляк, очільник Бурштина, додає, що владі міста спільно з партнерами вдалося знайти найбільш оптимальну модель парку, під який вже виділено 32 гектари землі.
Індустріальні парки вже успішно працюють в десятках європейських країн. Очевидно, що така модель має неабияке стратегічне значення і для України – тож компанія ДТЕК спрямовує фінансову та організаційну допомогу в галузь, яка значно підвищить економічний рівень регіонів де працюють її підприємства та привабить сюди закордонний капітал. А це означає, що з часом соціальні інвестиції ДТЕК принесуть ще більше користі, формуючи стабільне та ефективне бізнес-середовище, у якому кожен зможе реалізувати свій потенціал.