Шукачі кольорових металів «з'їли» коня та будьонівця

Головні новини Львова за 29.04Ольга Зеліско, 29 квітня 2015, 21:39 1347 0

Пам'ятник будьонівцям з кіньми поблизу Олеська світить ребрами. Мисливці за кольоровим металом здали частину скульптури на металобрухт.  

«Олеські коні» — як в народі називають монумент — свого часу врятували Олеський замок.  У радянські часи була установка - лише 40 відсотків старовини, 60 відсотків сучасності, тож у 1975 році разом із цим пам'ятником, відкрили і Олеський замок. 

Втім армія Будьонного була приречена на крах. Зараз сходи до монументу заросли травою, паломництвом туристів, як до Олеського замку, тут і не пахне. Нещодавно шукачі кольорових металів з'їли коня та одного будьонівця. 

Місцеві називають пам'ятник «Олеські коні», про Будьонного ні слова.

Монумент ніхто не доглядає і жодних власників у нього немає. За документами «Олеських коней» не існує. 

Анатолій Триндюк, голова Олеської селищної ради, пояснив: «На сесії селищної ради ми те питання піднімали. Депутати вирішили пам'ятник зберегти тому, що він є не просто радянським символом, а швидше мистецьким витвором». 

Говорили про скульптуру Будьонному і в районі, але так ніхто не взяв його на баланс. У міліції кажуть, нема нема власника — не може бути кримінального провадження.  

Начальник Буського райвідділу міліції Василь Шевцов зазначив, що потерпілим може бути особа, яка принаймні написала заяву. А якщо немає власника, то не може бути кримінального провадження. 

Зараз покинута напризволяще скульптура світить ребрами і здається, що під червоноармійцем гарцює шестиногий кінь — це вся слава, що залишилась від кривавих будьонівців. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук