На Львівщині шукачі металу зруйнували пам’ятник «Олеські коні»

На Львівщині шукачі металу зруйнували пам’ятник «Олеські коні»

У Буському районі «мисливці за металом» здерли частину мідної обшивки із монументу бійцям 1-ї кінної армії, що стоїть на високому пагорбі над автодорогою «Львів – Київ» на околицях села Хватів Буського району Львівської області, повідомляє «Галінфо».

За інформацією журналіста Михайла Шишки, мідь почали здирати з пам’ятника ще торік, але ще в грудні пам'ятник був майже цілим, за винятком деяких елементів. Активності цьому процесу, схоже, додав нещодавно ухвалений Верховною Радою України Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки». На сьогодні  монумент вже майже «позбувся» одного коня і половини скульптури вершника-будьонівця.

Вигляд монументу до і після зруйнування

Наразі у міліції немає інформації про такий інцидент. Невідомо також, чи звертався хтось із заявою про те, що з пам’ятника викрадають метал.

Додамо, що раніше коней доглядав сторож. Уночі їх освітлювали прожекторами, а знизу була мармурова стела, на якій лежали шапка, шабля і латунний напис. Поблизу була облаштована стоянка для машин, щоби туристи мали де зупинитись.

Зараз, за інформацією «Буського медіа порталу», прожектори повиривали разом із землею, а підсвітки немає. Мармурову стелу із шаблею теж вкрали і почали розшивати мідну бляху. У 2014 році міліція вже зловила одного злодія «на гарячому». Пам’ятником зараз ніхто не опікується. Він знаходиться на території Кутівської сільради, але там заявляють, що на балансі у них не стоїть. Олеський замок за документами також не має відношення до пам'ятника Першої кінної армії Будьонного.

Пам’ятник був споруджений до 55 річчя від створення кінної армії Семена Будьонного, яка постійно супроводжувала партію більшовиків, беручи участь в усіх її кривавих акціях: червоний терор, пограбування «ворожих класів», продрозверстка на селі. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук