Швеція почала найбільші військові навчання одночасно з Білоруссю і РФ

СвітЮлія Поліковська, 15 вересня 20172980

Швеція почала найбільші за останні 23 роки військові навчання «Аврора», які проводяться за підтримки НАТО, хоча сама країна не є членом Альянсу, повідомило ВВС.

Маневри почалися майже одночасно з російсько-білоруськими навчання «Захід-2017», які викликали занепокоєння у країнах Східної Європи.

У навчаннях «Аврора» беруть участь 19 тис. військовослужбовців. Навчання триватимуть три тижні.

«Ситуація з безпекою в регіоні погіршилася», – прокоментував початок маневрів командувач шведської армії Мікаель Біден.

«Сьогодні Росія – це країна, яка впливає на загальну ситуацію в Європі з точки зору безпеки своїми діями – анексією Криму і триваючим конфліктом на сході України, тому зрозуміло, що ми дуже ретельно стежимо за тим, що робить Росія», – сказав він.

Як відомо, в останні роки Швеція скорочувала витрати на оборону, а в березні цього року в країні знову ввели військовий призов.

Крім шведської армії в навчаннях беруть участь військовослужбовці з США, Франції, Норвегії та інших країн НАТО. Раніше в НАТО заявляли, що ці маневри не є відповіддю на російсько-білоруські навчання «Захід-2017».

Спільні стратегічні військові навчання «Захід-2017» за участі РФ та Білорусі відбуваються з 14 по 20 вересня. У них, за офіційними даними, беруть участь 12,7 тис. осіб. Проте на Заході висловлюють занепокоєння, що насправді до навчань залучено набагато більше військових.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Останні новини
Залиште відгук