Швейцарія розсекретила досьє про таємну військову групу часів холодної війни

СвітАндрій Стець, 29 квітня 20187680
Швейцарія розсекретила досьє про таємну військову групу часів холодної війни
Нейтральна Швейцарія мала тісну співпрацю з державами-членами НАТО

Влада Швейцарії розсекретила таємний звіт, пов’язаний із секретною групою під назвою Project-26, яка діяла в часи «холодної війни». Про це повідомляє ВВС.

Як повідомляється, так званий «Звіт Корню» на 126 сторінках був підготовлений у 1991 році, але згодом був засекречений. В документі міститься інформація про воєнізовану групу, про яку не знали ні широка громадськість, ні навіть парламент країни. Сформована в 1950-х роках, вона повинна була захищати Швейцарію на кордонах країни у разі радянського вторгнення.

Опублікована наразі інформація, як пише видання, зараз сильно відредагована урядом, зокрема, в ній закриті всі імена і локації.

Група діяла за межами контролю уряду Швейцарії, але була глибоко інтегрована в секретні військові служби. Project-26 розформували в 1990 році після того, як інформація про існування групи спричинила один із найгучніших скандалів в історії країни.

Дані опублікованого звіту показують, що нейтральна Швейцарія мала тісну співпрацю з Великою Британією - членом НАТО. До підрозділу входили близько 400 осіб, його бійці регулярно їздили до Британії, часто використовуючи підроблені документи, і навчалися методам партизанської війни. Під час навчань відпрацьовувалися, наприклад, підрив нафтопереробного заводу або стрибки з рухомого вертольота на корпус підводного човна, коли той знаходився на поверхні.

Воєнізовані мережі підтримувалися переважно США та Британією і мали підрозділи в Італії, Бельгії, Франції, Греції, Західній Німеччині та Нідерландах.

Project-26 мав намір перевести свій командний центр до Великої Британії у випадку іноземного вторгнення до Швейцарії. Вочевидь, нейтральна Швейцарія готувалася співпрацювати з НАТО у випадку війни з СРСР в Європі.

Повний звіт щодо діяльності групи, відповідно до швейцарських законів, не можна опублікувати до 2041 року. Швейцарський уряд стверджує, що продовження терміну секретності необхідне для захисту осіб, згаданих у звіті, які ще живі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук