Сі Цзіньпіна одноголосно переобрали на посаду голови КНР

СвітАндрій Стець, 17 березня 20181820
Сі Цзіньпіна одноголосно переобрали на посаду голови КНР
фото AFP
За продовження повноважень нинішнього китайського лідера проголосували 2970 депутатів.

Депутати першої сесії Всекитайських зборів народних представників 13-го скликання одноголосно проголосували за переобрання Сі Цзіньпіна на посаду голови КНР. Про це повідомляє AP.

Як повідомляється, за продовження повноважень нинішнього китайського лідера проголосували 2970 депутатів.

Він також переобраний на вищу державну посаду з управління збройними силами - голови Центральної військової ради КНР.

Віце-головою КНР народні представники обрали колишнього секретаря головного антикорупційного органу Комуністичної партії Китаю Ван Цішаня.

Зазначимо, що Сі Цзіньпін обіймає посади голови китайської держави і ЦВС з 2013 року. Згідно зі старою Конституцією, мав би залишити цей пост у 2023 році. Пропозицію щодо зміни Основного закону і зняття обмеження роботи президентів країни виніс Центральний комітет Компартії Китаю (ЦК КПК).

Як інформував ZAXID.NET, раніше Китай схвалив зняття строкових обмежень перебування на посаді президента, завдяки чому Сі Цзіньпін матиме можливість займати цю посаду довічно.

До слова, чинний пост голови КНР був погоджений четвертою Конституцією, ухваленою в 1982 році. З 1993 року голова одночасно обіймає посади генерального секретаря Компартії і голови Центральної військової ради Компартії Китаю. Попередники Сі Цзіньпіна - Цзян Цземінь і Ху Цзіньтао - обіймали ці посади з 1993 по 2003 рік і з 2003 по 2013 рік відповідно.

Традиційно в Китаї на з'їзді Компартії, що проходить перед початком другого п'ятирічного терміну роботи чинного лідера, в політбюро призначається його наступник, який змінить голову після закінчення правління. На з'їзді в жовтні 2017 роки ніхто, хто міг би вважатися майбутнім наступником, не ввійшов до складу політбюро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук