У Китаї зняли обмеження на кількість президентських термінів
Чинному президентові Сі Цзіньпіну дозволили перебувати при владі довічно
Депутати Всекитайських зборів народних представників (найвищий законодавчий орган Китаю) у неділю, 11 березня, майже одноголосно погодилися з пропозицією змінити Конституцію, видаливши з неї слова про обмеження роботи очільників країни двома термінами. Про це повідомляє ВВС.
Як зазначається, народні обранці КНР проголосували за зміну Конституції майже в повному складі: 2958 голосів «за», 2 «проти», 3 утрималися, один бюлетень був визнаний недійсним. Крім того, депутати підтримали створення нового наглядового органу - Державного комітету з нагляду, який стане антикорупційним супервідомством. У нового органу буде право затримувати підозрюваних без висунення офіційних звинувачень на термін до шести місяців.
До слова, чинний пост голови КНР був погоджений четвертою Конституцією, ухваленою в 1982 році. З 1993 року голова одночасно обіймає посади генерального секретаря Компартії і голови Центральної військової ради Компартії Китаю. Попередники Сі Цзіньпіна - Цзян Цземінь і Ху Цзіньтао - обіймали ці посади з 1993 по 2003 рік і з 2003 по 2013 рік відповідно.
Традиційно в Китаї на з'їзді Компартії, що проходить перед початком другого п'ятирічного терміну роботи чинного лідера, в політбюро призначається його наступник, який змінить голову після закінчення правління. На з'їзді в жовтні 2017 роки ніхто, хто міг би вважатися майбутнім наступником, не ввійшов до складу політбюро.
Чинний голова Китаю Сі Цзіньпін керує країною з 2013 року і, згідно зі старою Конституцією, мав би залишити цей пост у 2023 році. Пропозицію щодо зміни Основного закону і зняття обмеження роботи президентів країни виніс Центральний комітет Компартії Китаю (ЦК КПК).