Сім із десяти гінекологічних операцій у 3-ій львівській лікарні ― ендоскопічні

СуспільствоІрина Ващишин, 31 січня 2017, 17:08 1724 0

У відділенні гінекології третьої міської лікарні у Львові реорганізували операційну службу. Замість двох операційних на різних поверхах тепер там єдиний блок з оновленим обладнанням. Місто вклало у це понад два мільйони гривень. Натомість пацієнти матимуть якісну хірургію та належний догляд.

Ендоскопічні операції у третій лікарні проводять з 2008 року. Йдеться про малотравматичне втручання: хірургічний інструмент замість розрізу вводять через кілька проколів діаметром не більше одного сантиметра. Операцію проводять завдяки мініатюрній камері всередині тіла пацієнта.

«Це дозволяє нам проводити той самий обсяг операцій, що і способом відкритої лапаротомії. По-друге, зменшити травму для органів. По-третє, зменшити крововтрату. Відповідно післяопераційний період протікає значно легше. Жінка значно швидше реабілітується і практично за два дні іде додому», ― пояснив завідувач гінекологічного відділення 3-ої міської лікарні Тарас Мартин.

Новий операційний блок ― це колишні дві операційні, які були на різних поверхах. Обладнання закупили нове. Найдорожчими були наркозо-дихальні апарати.

«На сьогоднішній день тут виконують півтори тисячі операцій на рік ― мініінвазивних, найвищої складності. А починали з 300-400 таких операцій. Біля цього операційного блоку створені палати післяопераційного нагляду за прооперованими пацієнтами з індивідуальним постом. Біля кожного пацієнта є кнопка виклику медичного персоналу», ― розповів начальник міського управління охорони здоров'я Володимир Зуб.

Загалом у медичне обладнання львівських лікарень торік місто вклало 65 мільйонів гривень.

«Я думаю, що ми будемо робити все можливе, щоби інвестиції в медицину мали таку саму позитивну динаміку і в цьому році. Тому що немає нічого важливішого, ніж життя людей. Також на найближчому пленарному засіданні в нас буде розглядатися програма стосовно підтримки всього, що пов’язано з питанням інсультів, інфарктів», ― зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Що ж до ендоскопії, у третій лікарні з кожних десяти гінекологічних операцій сім тут проводять саме таким сучасним методом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук