Сім’я із Львівщини просить допомогти врятувати 19-річного сина

У Віталіка Думащина не працюють обидві нирки

Головні новини Львова 09.12Ірина Ващишин, 9 грудня 2016, 19:52 3807 0
дивіться також

У 19 років належиться бути здоровим і життєрадісним. Віталіку Думащину, який мешкає на Бродівщині, для цього потрібна нова нирка. І якщо ми всі разом захочемо йому допомогти, хлопець знову повернеться на навчання. Бачитиметься з друзями й усміхатиметься кожному новому дню.

Зараз же Віталік мало говорить і майже не усміхається. А факультет ІТ-технологій, куди вступив два роки тому, мусив залишити, оскільки став почуватися дуже погано.

Із 14 років у Віталіка почали хворіти нирки і, врешті, відмовили взагалі. Зараз йому 19. Тричі на тиждень він їздить до Буська на гемодіаліз. Під апаратом штучної нирки відлежати має чотири години.

«Боляче, коли голки запихають у вени, вена болить сама по собі. Часто болить голова і болять ноги, важко ходити. Гуляти виходжу дуже рідко. Здебільшого лежу вдома. Ну, може, два-три рази на тиждень виходжу десь погуляти, в магазин перейтися», – так про себе розповідає Віталій.

Аби менше травмувати хворих, до гемодіалізу їх готують за кілька місяців наперед. Спеціальну операцію на руці зробили і Віталію.

«Зшивається операційним шляхом артерія з веною і кров сполучається. І тоді утворюються так звані фістули. Трошки більші такі утвори, у які ми вколюємо голку для проведення гемодіалізу», – пояснив завідувач відділення хронічного гемодіалізу Сергій Тарновський.

На постійному гемодіалізі Віталік з літа, хоча й перед цим штучно очищував нирки аж цілих три роки вдома.

«З живота всередину трубка була і розчин. Виливав розчин спочатку і наливав новий – п’ять-шість разів на день. Ця процедура – десь до години часу. Це легше, ніж гемодіаліз, бо менше болить», – поділився Віталік.

Зараз хлопцеві потрібна донорська нирка. Пересадку готові зробити в Білорусі. З мамою він уже був там на обстеженні та лікуванні.

«В нього кісти повиростали і зрушили ниркову тканину. А для того, щоб була пересадка, потрібні великі гроші. 60 тис. доларів – це непідйомна сума для нас. Я дуже вдячна і односельчанам, і співробітникам, низький їм материнський мій уклін за допомогу», – каже мама Віталіка Оксана Морозюк.

У рідних Заболотцях грошима допомагали односельці. А сім’я через хворобу сина навіть продала хатину і перебралася до бабусі. Адже навіть зараз постійно потрібні чималі гроші на ліки та дієтичне харчування.

Родині також взялася допомагати Ольга Скочиляс-Павлів, їхня односельчанка. Саме через хворобу нирок вона зовсім нещодавно втратила маму, тому й вирішила допомагати Віталіку. У супермаркетах хоче розставити скриньки, а до свят готує благодійний ярмарок.

«У нашому селі діти роблять прикраси з бісеру, хто що може, якісь новорічні прикраси, також оголосили збір речей, хустин, вишиванок стародавніх, можливо, вишитих рушників. Тобто хто що готовий пожертвувати. І ми на площі Ринок у січні плануємо організувати такий ярмарок-аукціон», – розповіла волонтерка Ольга Скочиляс-Павлів.

60 тис. доларів США – це багато. Але якщо кожний львів’янин перекаже навіть по 2-3 грн – Віталік стане здоровим. Подарувати щастя насправді легко.

Реквізити для переказу коштів:

1. Картка у ПРИВАТБАНКу: 5168 7573 0181 3384 Морозюк Оксана Василівна

2. ТВБВ 10013/0149 Філія – Львівське обласне управління АТ «Ощадбанк»
МФО 325796
КОД ЄДРПОУ 09325703
р/р 290919149011
Ідентифікаційний код 2731315665

3. Картка в ОЩАДБАНКу 26253511145148 (якщо переказуєте через касу ОЩАДБАНКу) призначення платежу: поповнення картрахунку Морозюк Оксани Василівни

Номери телефонів:

097 754 3404 – Оксана Морозюк (мама Віталіка)

097 589 2423 – Ольга Скочиляс-Павлів (волонтер)

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук