Ситник пояснив, які наслідки матиме обмеження Конституційним судом повноважень НАБУ

Через рішення КСУ НАБУ втратило можливість швидко ліквідовувати корупційні схеми на держпідприємствах

Рішення Конституційного Суду України, який позбавив Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) права через суд анулювати незаконні угоди, позбавляє бюро ефективного інструменту боротьби з корупційними схемами, заявив директор НАБУ Артем Ситник.

«Позавчорашнє рішення Конституційного Суду може бути фатальним для ефективної роботи антикорупційних органів, тому що ми втрачаємо інструменти, які дають можливість швидко реагувати для усунення корупційних схем і ліквідувати наслідки від здійснення корупційних злочинів», – сказав Ситник у відеокоментарі на YouTube-каналі НАБУ в п'ятницю, 7 червня.

Він зазначив, що після ухваленого рішення Конституційного Суду НАБУ втрачає ефективний інструмент, а мотивація рішення Конституційного Суду не витримує жодної критики.

«Ще більш прикрим є те, що Конституційний суд вже повертав таку скаргу без розгляду саме з цих питань. Але, все-таки, люди, які прагнуть згорнути антикорупційну реформу в Україні, ініціювали знову це питання, і вже під час повторного розгляду це рішення було прийнято», – наголосив Артем Ситник.

Як повідомила прес-служба НАБУ, право Нацбюро подавати позови про визнання угод недійсними передбачено в профільному законі. Воно стало ефективним інструментом припинення дії корупційних схем на державних підприємствах. За чотири роки суди задовольнили 35 позовів НАБУ, анулювавши 97 угод. Відповідні рішення набули чинності, що створило підґрунтя для повернення державі понад 6 млрд грн. У всіх цих випадках НАБУ в суді довело, що ці договори, укладені держкомпаніями, призвели до завдання їм шкоди або недоотримання доходів.

«Завдяки рішенню КС левову частку цих кабальних угод може бути знову відновлено в судовому порядку», – попередило бюро.

Крім того, в НАБУ зазначили, що рішення судів про незаконність угод та їх анулювання, є елементами доказової бази в кримінальних провадженнях про корупцію на державних підприємствах, які розслідують їхні детективи.

«Через рішення КС ці докази може бути визнано неприпустимими в кримінальному процесі», – наголосили в Національному антикорупційному бюро.

Як повідомляв ZAXID.NET, Конституційний суд України 5 червня задовольнив скаргу підконтрольного Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову Запорізького заводу феросплавів (ЗЗФ) і визнав неконституційним право НАБУ вимагати в суді визнання угод недійсними. НАБУ втратило право оскаржити в суді угоди з 5 червня 2019 року.

ЗЗФ скаржився до КС, що НАБУ ініціювало скасування угод ще до ухвалення судом вироку обвинуваченому. Згідно з матеріалами справи, господарський суд у червні 2017 року відмовив НАБУ, проте апеляційний, а потім і Верховний Суд у квітні 2018 року за позовом бюро визнали угоду недійсною.

Як пише «Інтерфакс-Україна», йдеться про угоду на 172,48 млн грн між ЗЗФ і підконтрольним державі «Запоріжжяобленерго», діяльність керівництва якого розслідує НАБУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук