Сицилійський захист Тягнибока
Суспільство

Сицилійський захист Тягнибока

Лідер «Свободи» заочно захистив свою честь і гідність від журналістів «Експресу»

Ольга Красько, 8 липня 2014 5692 0
архів ZAXID.NET

Франківський районний суд Львова задовольнив позов лідера «Свободи» Олега Тягнибока до ТзОВ «Експрес мультимедіа груп» про захист честі, гідності та ділової репутації за публікацію статті в газеті «Експрес» та зобов’язав спростувати її протягом місяця. Примітно, що в редакції «Експресу» заявляють, що нічого не знали про таке рішення суду, винесене ще на початку червня.

У повідомленні, опублікованому у вівторок, 8 липня, на сайті ВО «Свобода», зазначається, що «суд визнав такою, що не відповідає дійсності й порушує права і свободи, ганьбить честь, гідність і ділову репутацію» Олега Тягнибока, інформацію, оприлюднену в статті «Гроші Тягнибока-4. Угода з дияволом».

Як випливає з даних Єдиного держреєстру судових рішень, суддя Франківського суду Юрій Ванівський задовольнив позов Тягнибока проти «Експресу» ще 6 червня, однак інформацію про це рішення ВО «Свобода» поширила лише у вівторок, 8 липня.

При цьому, згідно  з рішенням суду, газета «Експрес» у місячний термін після оголошення цього рішення, мала б спростувати інформацію, визнану недостовірною – шляхом публікації резолютивної частини судового рішення на тих же шпальтах, де була опублікована стаття «Гроші Тягнибока-4. Угода з дияволом».

У рішенні суду також зазначається, що на жодне з 5 засідань представник ТзОВ «Експрес мультимедіа груп»  (засновник газети) не з’явився, тому рішення винесене заочно.

В «Експресі» про рішення суду дізнались після дзвінка кореспондента ZAXID.NET.  Головний редактор газети Ігор Починок, після ознайомлення з інформацією, опублікованою на сайті «Свободи», розповів, що редакція не отримувала копію позивної заяви, ухвали про відкриття провадження і жодного рішення суду, яке б зобов’язувало її спростувати щось з серії публікацій про Тягнибока.

«Експрес мультимедіа груп» ніякого стосунку до газети «Експрес» не має. Відповідачем на суді повинно було б бути ТзОВ «Експрес медіа принт», адже це є юридична особа, яка має відношення до редакції. Вочевидь, суддя не розібрався у суті справи, і виніс абсолютно помилкове рішення», – вважає Починок.

На його думку, юристи «Свободи» свідомо подали позов «Експрес мультимедіа груп», оскільки розуміли, що «жодних шансів виграти суд у справжньої редакції не мають».

Юрист ТзОВ «Експрес мультимедіа груп» Олексій Малярчук розповів ZAXID.NET, що виконати рішення суду неможливо. «Ми будемо оскаржувати це рішення, оскільки не маємо юридичної можливості його виконати. Окрім того, подаватимемо апеляцію»,  – сказав він.

Нагадаємо, що у червні-листопаді 2013 року газета «Експрес» опублікувала серію викривальних статей, що стосувалися діяльності лідера «Свободи» Олега Тягнибока – зокрема, «Гроші Тягнибока. Документи і факти», «Грошi Тягнибока—2. Бізнес із серпом та молотом. Розслідування», Гроші Тягнибока-3. Хазяїн партії «Свобода» та «Гроші Тягнибока – 4. Угода з дияволом».

***

ZAXID.NET спробував проаналізувати рішення Франківського суду суто з філологічної точки зору – чи вилучені рішенням суду усі фрагменти статті «Гроші Тягнибока-4. Угода з дияволом», які могли б ображати Тягнибока. З’ясувалося, що це далеко не так.

У рішенні суду (повний текст) зазначено, що газета мала б спростувати такі фрагменти статті:

«Керівник «Свободи» мав прямий фінансовий зиск від шахрайських операцій»;

«Жертвами спільного моторошного бізнесу родини Тягнибока та доктора Новицького стали тисячі безневинних людей»;

«Міжнародний шахрай доктор Новицький і… його бізнес-партнер Олег Тягнибок»;

«Головний партнер доктора Новицького в Україні людина на сьогодні теж широко відома, публічна. Чи не щодня його прізвище з'являється у новинах, на телебаченні, радіо, у пресі. Щоправда, через характер його основної діяльності важко відразу зрозуміти, що поєднує цю людину з доктором Новицьким. А проте зв'язок це глибокий, давній, ґрунтований на тісних емоційних та фінансових засадах. Прізвище цієї людини Олег Тягнибок»;

«Родина Тягнибоків та Новицький бізнес-партнери уже впродовж майже двох десятиліть. Якщо називати речі своїми іменами, то їхній бізнес обман важкохворих людей, що перебувають у відчаї. Їхні долі у цьому страхітливому бізнесі чітко поділені. Їхні ролі у цьому бізнесі чітко визначені. І їхня мета теж абсолютно зрозуміла гроші, нажива за всяку ціну, у тому числі й ціною людського життя»;

«Спільника родини Тягнибоків заарештовано. Тягнибок далі рекламує доктора Новицького та його препарат… Препарат, що як це вже відомо сьогодні, сіє смерть».

Натомість судом не було визнано недостовірними і такими, що ганьблять честь, гідність і ділову репутацію Олега Тягнибока не менш жорсткі фрази, які тепер – після рішення суду – можна вважати цілком достовірними і необразливими для лідера «Свободи»:

«А Новицький і його бізнес-партнери, родина Тягнибоків, атакують»;

«Новицький потрібен Тягнибокові, Тягнибок потрібен Новицькому. Квартира, де міститься офіс “Свободи”, належить братові Новицького. Він також не приховує, що готовий матеріально допомагати “Свободі”. Тягнибок потрібен Новицьому, щоб тиснути на Міністерство охорони здоров’я, домагаючись свого, зокрема, плекає мрію про те, щоб держава почала закуповувати його препарат у великих обсягах»;

«Понад двадцять років бізнес Новицького і Тягнибоків процвітав, набирав обертів»;

«Документи, які ми отримали у процесі цього розслідування, свідчать, що препарат, яким торгували упродовж двадцяти років Новицький та родина Тягнибоків, може викликати наркотичну залежність і небезпечний для життя людей»;

«Мало хто звертає увагу на той факт, що найбільш хвалебні сюжети про «Україн» виходять на телеканалах тієї групи, де працює однопартієць Олега Тягнибока – Ігор Мірошниченко».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук