Скільки коштуватиме голос в жовтні?

У Чернігові пройшла обкатка базового сценарію, за яким відбуватимуться місцеві вибори

БлогиТарас Загородній , 28 липня 2015 167
Тарас Загородній
економічний експерт

Інші блоги автора

З боку влади дії схематично складатимуться з двох основних пунктів.

1. Скупка голосів через «соціальні договори». Після ейфорії Чернігова, така технологія скоріше за все буде рекомендована як базова всім регіональним структурам. Зубожіле населення спокійно буде продавати голоси. Ціна «голосу» буде коливатися від 400 грн до 1000 грн.

2. Заниження явки суперників за допомогою адмінресурсу. На низькій явці перемагає найбільш організована сила. Один із способів заниження явки - це кошмарити людей по путінському сценарієм «на вулицях страшно», «ходити на ділянки страшно там все заміновано». Робиться це дуже просто: наприклад, в день виборів у районах компактного проживання прихильників суперника виставляється пост, наприклад, міліції, яка завертає людей, які йдуть на дільниці. Обгрунтування дуже просте «ділянку замінований, сидіть удома». Хто сказав чи подумав, що це було реалізовано в Чернігові? Або напередодні виборів ми почуємо стопядтесят третє «повідомлення розвідки» про напад Путіна. Протягом кампанії в Чернігові «Путін нападав» на Україну «всього» три рази. Ну, це провладні сили будуть думати, що зможуть реалізувати.

Реальність же така:

1. Цинічне і масштабне використання адмінресурсу в Чернігові з неприкритою скупкою голосів зводить нанівець кампанію Мінстеця по втопленню в лайні будь-яких суперників влади. Тепер весь масив негативу повернеться бумерангом на владу. Цікаво, Мінстець розповідає в АП, що маніпуляційні технології мають дуже великі обмеження і загрожують великими неприємностями для влади, якщо вона втратить «моральне право» кошмарити суперників? Чим, наприклад, влада тепер відрізняється від «головного лиходія країни" Коломойського? Або чим нинішня влада відрізняється від влади Януковича? Тобто обвал рейтингу буде йти лавиноподібно. Люди Януковича теж думали, що сильно розумні, але все закінчилося Ростовом. І це при тому, що від Януковича ніхто особливо доброго не чекав. А тут завищені очікування, нерозслідуваною вбивства на Майдані, покривання корупції. Все почне схлопуватися в найближчі місяць-два.

2. Масштабне застосування адмінресурсу в Чернігові було ефективним, оскільки округ був один і весь державний апарат працював на те, щоб всіма правдами і неправдами протягнути одного кандидата. Але коли таких вогнищ буде кілька десятків, то ефективність різко впаде. Плюс всі сили вже врахують досвід Чернігова і будуть готові боротися. Слава Богу, досвід попередніх виборів, коли адмінресурс панував, не забутий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук