Слідчі підкинули в бібліотеку української літератури книжки, вилучені 5 років тому

Співробітники бібліотеки української літератури у Москві продемонстрували документ, який свідчить, що видання Дмитра Корчинського, яке начебто вчора знайшли в бібліотеці, було вилучено ще у 2010 році і не поверталося до читальні, повідомила завідувач відділом комплектування бібліотеки Тетяна Мунтян, яка надала відповідний документ.

«Нам вчора підкинули книги, які були вилучені під час першого обшуку, ще у грудні 2010 року, їх до бібліотеки не повертали», – сказала Мунтян, яку цитує УНІАН.

Вона повідомила, що серед цих видань зафіксована книжка Корчинського «Війна у натовпі», яку 13 березня 2013 року у Росії визнали екстремістською літературою. За її словами, схоже на те, що саме це видання буде використано як головний аргумент у звинуваченні директора бібліотеки Наталії Шариної.

Документ, який показала працівниця бібліотеки

В свою чергу завідувач відділом українознавства, культурно-масових та медійних програм Віталій Крикуненко наголосив, що вчора був свідком, як слідчі демонстрували книги, які начебто були знайдені в бібліотеці. «Співробітники відділу обробки одразу визначили, що ці видання не належать бібліотеці, вони були підкладені», – сказав Крикуненко.

Він повідомив, що співробітники звернули на це увагу слідчих і тоді їх попросили залишити приміщення бібліотеки, і директор залишилась наодинці зі слідчими.

Директор бібліотеки Наталія Шарина повідомила, що обшук пройшов і у неї вдома. Було вилучено кілька книг. Серед них видання, присвячене Голодомору 1932-33 років в Україні, книга Оксани Забужко, що складається з європейських, українських та американських досліджень, кілька примірників газет від 2011 року, грамоти з подякою від президентів України Віктора Ющенка і Віктора Януковича, а також прем’єра Миколи Азарова. Також вилучено оргтехніку та електронні носії. За словами Шариної, в читальному залі і в абонементі бібліотеки в результаті обшуку не було виявлено забороненої літератури, проте вилучалися книги про Степана Бандеру і ОУН-УПА зі спецсховища, причому жодна з цих книг не значиться у списку екстремістських матеріалів. Як наголосила Шаріна, вилучено також дитячий журнал «Барвінок», оскільки там «побачили прапор «Правого сектору».

Нагадаємо, що у середу, 28 жовтня, співробітники правоохоронних органів провели обшуки в московській Бібліотеці української літератури. Оперативники вилучили документи, електронні носії і деяку літературу. В органах зацікавилися інформацією про зберігання в бібліотеці примірників газети, яка може носити «Русофобський характер» і в якій нібито містяться перекручені історичні факти. 58-річчну директорку бібліотеки затримали.

Приводом для порушення справи, за словами представника Слідчого комітету Росії Володимира Маркіна, стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке суд визнав екстремістським матеріалом і заборонив до використання. Також Маркін повідомив, що відомство буде клопотати про арешт Шариної.

Також у середу у Москві обшукали квартиру і затримали співголову Об'єднання українців Росії Валерія Семененка, однак за кілька годин його відпустили.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук