Слідчий комітет РФ порушив справу проти української армії за участь в АТО

Слідчий комітет Російської Федерації порушив справу проти Збройних сил України через застосування заборонених засобів і методів ведення війни під час обстрілу населених пунктів на сході України.

Як зауважено в повідомленні слідчого комітету РФ, кримінальну справу порушено «стосовно невстановлених поки військовослужбовців Збройних сил України, а також предсьавників «Національної гвардії України» і «Правого сектора» за фактом обстрілу міст Слов'янськ, Краматорськ, Донецьк, Маріуполь та інших населених пунктів проголошених Донецької та Луганської народних республік».

«Дії проти мирного населення змусили низку жителів Республіки Україна, Донецької та Луганської народних республік, деякі з яких є громадянами Російської Федерації, залишити місця свого проживання», – зауважено в повідомленні.

На думку слідства, під час обстрілу зазначених міст і населених пунктів Україна порушила Женевську конвенцію від 12 серпня 1949 року «Про захист цивільного населення під час війни». Військовослужбовці Збройних сил України «навмисно» застосовували зброю, артилерію, авіацію, зокрема із символікою ООН, бронетанкові озброєння та техніку, вважають в СК Росії.

«І якщо сьогодні у світі немає жодної держави, яка здатна визнати очевидне, що дії влади України злочинні, то Слідчий комітет Росії, порушуючи кримінальну справу, бере на себе таку відповідальність», – сказано в заяві.

У повідомленні наголошено, що «Слідчий комітет не просто визнає факт вчинення злочинів проти мирних громадян, а й береться до збору доказів вини кожного причетного до злочинів, що здійснюються проти безпеки людства».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук