«Слуга народу» може отримати монопартійну більшість у Верховній Раді

Для створення коаліції у Верховній Раді необхідно щонайменше 213 мандатів, а «Слуга народу» може отримати не менше 227

Ілюстративне фото

Партія президента України Володимира Зеленського «Слуга народу» має хороші шанси отримати більшість у парламенті без створення коаліції з іншими партіями.

За даними на ранок, ЦВК опрацювала 35,51% бюлетенів. Згідно із підрахунками, «Слуга народу» набирає 42,19% голосів і отримує 121 місце за списками і 106 місць по мажоритарних округах (загалом – 227).

Союзників пропрезидентська сила змушена буде шукати для ймовірних змін до Конституції. Для цього необхідна підтримка понад 300 депутатів парламенту.

Варто зазначити, що конституційний склад Верховної Ради України - 450 народних депутатів України, які обираються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування терміном на 5 років. Проте в Раді попереднього скликання нараховувалося 422 народні обранці.

«Опозиційна платформа – За життя» набирає 12,75% голосів і отримує 37 місць за списками і 6 по «мажоритарці», «Європейська солідарність» має 8,71% голосів – 25 місць за списками і 2 – по «мажоритарці», «Батьківщина» набирає 8,15% – 24 місця за списками і 2 по «мажоритарці», партія «Голос» із результатом 6,39% має 18 місць за списками і 2 – за мажоритарними округами.

Інші партії, що не долають 5-відстоковий прохідний бар’єр, отримають 11 місць по мажоритарних округах, а самовисуванці – 60.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук