Сокільники погрожують заблокувати роботу львівського аеропорту

Мешканці трьох приміських сіл домагаються дозволу на створення окремої ОТГ

СуспільствоНаталія Шутка, 18 листопада1823915
Сокільники погрожують заблокувати роботу львівського аеропорту
фото ZAXID.NET
Пікет під ЛОДА з вимогою дозволити утворити Сокільницьку ОТГ

У понеділок, 18 листопада, близько 150 мешканців сіл Сокільники, Басівка та Годовиця Пустомитівського району пікетували Львівську ОДА з вимогою дозволити утворити Сокільницьку ОТГ, яка не передбачена перспективним планом утворення об’єднаних громад області.

За два дні до пікету «Страйковий комітет Сокільницької громади» поширив у Facebook заяву, у якій погрожує блокувати ключові автошляхи через Сокільники, створити «нельотні» умови для львівського аеропорту і навіть зупинити роботу насосної станції, яка постачає воду Львову, якщо ЛОДА не дасть дозволу на утворення окремої Сокільницької ОТГ.

Мешканці прийшли під ЛОДА з плакатами із написами: «Ні примусовій централізації!», «Наше право вільного вибору ОТГ закріплено Конституцією», «Сокільницька ОТГ – так!». Протестувальники виступали проти «примусового приєднання» до Львова та вимагали скоригувати перспективний план утворення громад та внести у нього Сокільницьку ОТГ. Акцію підтримали сільський голова Сокільник Тарас Сулимко, голова Годовицько-Басівської сільської ради Василь Хмиз і голова «Страйкового комітету Сокільницької громади» Богдан Крук, від імені якого напередодні поширили прес-реліз з погрозами радикальних дій у разі, якщо влада не дослухається до їх вимог.

«Водночас інформуємо, що у випадку подальшого ігнорування законних прав об'єднаної громади сіл Сокільники, Басівки та Годовиці – громади готові блокувати не лише ключові автошляхи, які проходять через Сокільники, а й створити «нельотні» умови для Львівського аеропорту імені Данила Галицького, що також частково знаходиться на території села Сокільники, а також будемо змушені розглянути можливість припинення роботи насосної станції, яка знаходиться на території села Сокільники і постачає воду Львову», – йдеться у прес-релізі, опублікованому, зокрема, і на офіційному сайті Сокільницької сільради.

ZAXID.NET запитав у присутніх на пікеті сільських голів, чи підтримують вони такі методи протестів.

«Я підтримую усі методи, які є законні. Якщо в Конституції написано, що кожна людина має право на протест – значить має. Вважаю, що незаконно – це створення такого перспектвиного плану, коли до нас не прислухаються», – сказав сільський голова Сокільників Тарас Сулимко.

Голова Годовицько-Басівської сільської ради Василь Хмиз відповів: «Я підтримаю усякі заходи, які будуть робити, але це не правильно. Правильно є подати правильні документи і змусити чиновника, щоб він підписав».

Перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський, який вийшов до учасників пікету, повідомив, що документи від сільських рад Сокільників, Басівки та Годовиці перебувають на розгляді у облдержадміністрації. У середу, 20 листопада, буде крайній термін, коли має бути надано висновок про відповідність чи невідповідність утворення такої громади Конституції та законам.

Зазначимо, відповідно до перспективного плану, який розробила міжвідомча робоча група при ЛОДА і який погодило міністерство розвитку громад та територій, село Сокільники має увійти у майбутню Львівську ОТГ, а села Басівка та Годовиця - у Пустомитівську ОТГ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук