Соціологи дослідили, як львів’яни дотримуються карантину

Часто миють і дезінфікують руки 90% опитаних, а 72% уникають скупчень і дотримуються соціальної дистанції

Соціологи дослідили, як львів’яни дотримуються карантину
фото ЛМР
Більшість львів’ян дотримуються карантину та не виходять з дому без необхідності

Більшість львів’ян дотримуються правил карантину та не виходять з дому без необхідності. Понад 73% мешканців одягають захисні маски на вулицях та 71% одягають їх у магазинах, транспорті чи на роботі. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, яке провела агенція Fama на замовлення Інституту міста.

У квітні у Львові проводили дослідження дотримання львів’янами карантинних заходів. Методом телефонного інтерв'ю соціологи опитали 1,2 тис. мешканців Львова віком від 18 років.

Згідно з результатами дослідження, більшість містян (90% опитаних) дотримується рекомендацій щодо частого миття та дезінфекції рук, понад 70% опитаних носять захисні маски та дотримуються соціальної дистанції, понад 56% мешканців зараз не користуються громадським транспортом.

76,9% львів'ян не приймають гостей, а 69,8% не ходять у гості. Перебувають вдома і залишають помешкання виключно для задоволення життєвих потреби 68% львів'ян, 7,2% узагалі не виходять з дому під час карантину.

Близько 40% львів’ян дезінфікують упаковки продуктів після повернення з магазину, а також гаджети після користування ними, якщо перед цим не змогли продезінфікувати руки. Майже 40% запевняють, що дотримується практично всіх рекомендацій щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Більшість респондентів знають про базову симптоматику коронавірусу і за умови підозри захворювання 75% обіцяють телефонувати сімейному лікарю або в найближчу амбулаторію. Близько 65% опитаних запевнили, що у їхньому помешканні при потребі хвора людина зможе ізолюватися у окремій кімнаті.

Львів’яни загалом позитивно оцінюють дії влади (як центральної, так і місцевої) у зв’язку з ситуацією поширенням коронавірусу. Абсолютна більшість мешканців (близько 90%) схвалюють заборону самовільно залишати місця обсервації та ізоляції, заборону перебувати у громадських місцях без маски та перебування дітей до 14 років без супроводу батьків.

Понад 26% респонденів не схвалюють необхідність носити з собою документи, що посвідчують особу, та близько 40% проти заборони відвідування парків, скверів і т.д.

Нагадаємо, що уряд продовжив карантин в Україні до 22 травня, але з певними послабленнями. Зокрема з 11 травня українці знову зможуть гуляти у парках, піти у перукарню, до стоматолога, а заклади громадського харчування зможуть відкрити літні майданчики.

Довідково: Збір даних тривав з 7 по 12 квітня 2020 року. Опитування проводилось методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової однощаблевої вибірки. Показник досяжності респондентів (Response Rate) – 68,82%. Основою вибірки була база респондентів, попередньо зрекрутованих face to face, на основі багатоступеневої пропорційної стратифікаційної вибірки з квотою на останньому щаблі, що є репрезентативною до повнолітнього населення Львова. Об’єм вибірки цього дослідження складає 1200 мешканців Львова, віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,8%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук