США, Британія та Канада розширили санкції проти РФ

Нові санкції запроваджено у відповідь на анексію українських територій

19:40, 30 вересня 2022

США розширили санкції проти РФ. Зокрема під обмеження потрапили російські топ-посадовці та їхні сім’ї. Також про запровадження додаткових санкцій проти Росії 30 вересня повідомила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі. Також перелік санкцій проти РФ розширила і Велика Британія.

30 вересня Міністерство фінансів США оприлюднило прес-реліз, у якому зазначено, що у відповідь на анексію чотирьох областей України, розширено санкції проти РФ. Під санкції потрапили 14 юридичних осіб із російського військово-промислового комплексу, троє ключових керівників російської фінансової інфраструктури, найближчі родичі кількох російських високопосадовців, а також 278 членів російської Держдуми, які сприяли проведенню псевдореферендумів та спробі анексії українських територій.

Видання «Європейська правда» повідомило, що в список потрапили: родичі міністра оборони РФ Сергєя Шойгу, дружина і син заступника секретаря Ради безпеки РФ Дмітрія Мєдвєдєва, мера Москви Сергєя Собяніна, глава Центробанку Ельвіра Набіулліна та її заступники, депутатка РФ Валентина Терешкова та інші. Крім того, Мінфін США додав 57 юросіб із Китаю, Вірменії та Білорусі до переліку організацій, які порушують експортний контроль США.

Окремо Державний департамент США запроваджує санкції проти членів сім'ї мера Москви Сергєя Собяніна, який також є членом Ради безпеки Росії, та візові обмеження щодо громадянина Росії Очур-Суге Монгуша за катування українського військовополоненого.

Державний департамент також запроваджує візові обмеження щодо 910 осіб, зокрема військовослужбовців Російської Федерації, білоруських військових посадовців та російських «маріонеток», які діють на окупованих Росією територіях України.

З повним переліком підсанкційних осіб можна ознайомитися за посиланням.

На сайті уряду Великої Британії зазначено, що нові санкції передбачають, що Росія втратить доступ до важливих послуг. Зокрема, це ІТ-консультації, архітектурні послуги, інженерні послуги та юридичні консультаційні послуги щодо певної комерційної діяльності. Також будуть заборонені послуги ІТ-консультантів, включаючи розробку ІТ-систем і програмних додатків.

Велика Британія також заборонила експорт майже 700 товарів, які мають важливе значення для промислового та технологічного потенціалу Росії. Минулого року імпорт із Британії до РФ склав понад 200 млн фунтів стерлінгів.

Також міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі викликав російського посла Андрея Келіна, щоби висловити йому протест проти незаконної анексії суверенної української території.

Що стосується Канади, то санкційні заходи запроваджено проти 43 російських олігархів, фінансових еліт та членів їхніх родин, а також 35 «високопосадовців» у Донецьку, Луганську, Херсоні та Запоріжжі. Загалом, за інформацією канадського уряду, від початку війни Росії проти України у 2014 році Канада запровадила санкції проти понад 1800 фізичних та юридичних осіб, а з 24 лютого 2022-го – проти ще понад 1400 фізичних та юридичних осіб з Росії, України та Білорусі.

Також Канада розширила санкції, які були запроваджені проти так званих «ЛНР» та «ДНР», щодо заборони певних торговельних операцій, зокрема експорту та інвестицій, на окуповані Росією райони Херсонської та Запорізької областей.

Зазначимо, що сьогодні президент Володимир Зеленський анонсував націоналізацію всіх російських активів. Також сьогодні Україна подала офіційну заявку на вступ у НАТО.

Нагадаємо, сьогодні Владімір Путін оголосив про анексію окупованих територій України.