Спонсори з ЄС закупили патрульним Львівщини планшети і переобладнають райвідділки

СуспільствоВіталій Кубліков, 6 жовтня 2016, 18:09 731 0

Групи швидкого реагування поліції Львівщини забезпечили IT-обладнанням. Планшетні комп'ютери та відеореєстратори отримали усі патрульні екіпажі. Профінансувала спецустаткування консультативна місія ЄС. Таке ж обладнання отримала ще київська та харківська поліція.

Патрульна поліцейська із Жовкви Юлія Кіщук показує нові гаджети, якими обладнали їхній автомобіль. Це, на перший погляд, звичайнісінький планшет, але із спеціальним програмним забезпеченням. Тут фіксуються усі виклики на 102. Групи швидкого реагування можуть в режимі онлайн відстежувати ситуацію на своїй території. Досі єдиним джерелом інформації для них був телефонний зв'язок.

«Інколи це виходить поломаний телефон. Дзвонить людина на 102, пізніше черговий дзвонить нам і інформація може надходити неповна або довше. А так безпосередньо черговий зразу в базу набиває повідомлення і воно в нас відображається на планшеті», ― розповідає інспектор групи реагування Жовківського відділення поліції Юлія Кіщук.

В цьому ж гаджеті є доступ до усіх можливих баз даних. Особливо актуально це для віддалених районів Львівщини. Коли від межі району до райвідділку десятки кілометрів.

«До того ми везли у відділок для встановлення особи. Це забирало дуже багато часу. Тепер ми можемо і особу встановити, і автомобіль, що перебуває у розшуку чи в угоні», ― каже інспектор патрульної поліції міста Самбір Андрій Сигерич.

Також усі без винятку патрульні автомобілі відтепер мають на борту відеореєстратори. У співпраці з консультативною місією Євросоюзу вдалося обладнати такими комплектами 74 поліцейські автівки. Саме стільки груп швидкого реагування працює в області.

«В середньому по 2-3 екіпажі в кожному районі. Укомплектовані особовим складом, але в нас не було єдиної комунікації серед цих груп реагування. Завдячуючи планшетам, черговий може знати, де вони знаходяться, в якому місці, скільки часу їм потрібно для того, щоб оформити те чи інше правопорушення», ― говорить т.в.о. начальника ГУ Нацполіції у Львівській області Дмитро Загарія.

Та це лише частина спільної реформи. Консультативна місія ЄС вже відібрала 7 районних відділків поліції в області, які будуть переобладнані за євростандартами.

«Суть цього проекту: ми будемо переробляти поліцейські станції, будемо замінювати спосіб дій цієї поліцейської станції, будемо змінювати процеси. Будемо організовувати тренінги для всіх рівнів поліцейських. І, звичайно, ми будемо забезпечувати великою кількістю обладнання», ― розповідає голова Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас.

Пілотний проект стартує вже у листопаді. Для цього до нас спеціально прибудуть швецькі поліцейські.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук