Спостерігачі позитивно відгукуються про цьогорічне ЗНО

Оксана Панчишин, 26 червня 20136460
Спостерігачі позитивно відгукуються про цьогорічне ЗНО
фото kievtest.org.ua
ЗНО

Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА, яка стежила за проведенням незалежного оцінювання, не помітили серйозних порушень процедури проведення ЗНО. Про це йдеться у звіті, обнародуваному організацією сьогодні, 26 червня.

«Під час усіх іспитів тестові завдання залишалися засекреченими для вступників до початку роботи над ними в аудиторіях. Це дає підстави говорити про відсутність витоку інформації до моменту тестувань», – розповіла координатор спостереження за ЗНО від Громадянської мережі «Опора» Ольга Стрелюк.

«Опора» зазначає, що персонал на пунктах тестування був добре підготований, а помилки та порушення, які все ж зафіксували спостерігачі, загалом не впливатимуть на визначення результатів оцінювання знань учасників.

У звіті вказується не завжди якісна підготовка пунктів тестування до проведення оцінювання, а також невиконання черговими своїх прямих інструкцій щодо перевірки туалетних кімнат та виявлення заборонених технічних засобів зв’язку, друкованих чи рукописних матеріалів.

Наприклад, під час тестування з історії України у Хотинській гімназії Чернівецької області ще до початку роботи над тестом громадський спостерігач виявив матеріали з історії України, а також з географії, які, ймовірно, були залишені там з минулих тестувань. Очевидно, що відповідальний за пункт тестування неналежно подбав про підготовку пункту тестування.

За словами Ольги Стрелюк, ситуація з дотриманням процедур проходження зовнішнього оцінювання з боку учасників тестування є порівняно гіршою.

За оперативними даними Українського центру оцінювання якості освіти, завчасно роботу над тестами у зв’язку з виявленням фактів порушень припинили 519 осіб. Найбільшу кількість вилучень зафіксовано під час тестувань з гуманітарних предметів – української мови й літератури, історії України, іноземних мов та географії.

Переважно учасники втрачали право отримати позитивний результат за підсумками ЗНО через наявність у них мобільних телефонів, які були виявлені за допомогою металодетекторів під час технологічної перерви, або намагання скористатися письмовими матеріалами та шпаргалками, заздалегідь залишеними в туалетах.

Спостерігачі також зауважують, що нова процедура застосування металодетекторів сприяла дотриманню процедур ЗНО. Водночас в ОПОРІ відзначають нерівномірне використання металошукачів різними регіональними центрами оцінювання якості освіти.

Так, наприклад під час тестування з наймасовішого предмету – української мови та літератури – прилади застосовувалися на ПТ, де були присутні спостерігачі у Львівській, Рівненській, Волинській, Івано-Франківській, Харківській областях.

У Києві, Черкаській, Донецькій та Луганській областях технологічна перерва взагалі не оголошувалася.

Спостерігачі мережі «Опора» були присутні на пунктах тестування та слідкували за дотриманням процедур незалежного оцінювання і з боку персоналу, і з боку абітурієнтів. Цього року спостереження охопило 16 областей України та усі 9 регіональних центрів оцінювання якості освіти. Загалом спостерігачі «Опори» працювали на 909 пунктах тестування.

Нагадаємо, ЗНО триває з 3 по 27 червня, на нього зареєстровано 322,5 тис. охочих пройти тестування. Водночас серед тих, хто зареєструвався, майже 80 тис. осіб (близько 25%) – випускники загальноосвітніх шкіл минулих років. Планується, що 65 тис. учасників ЗНО складатимуть тести мовами нацменшин.

Додамо, що за ЗНО в Україні наглядають спеціальні мобільні групи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук