Справа із затриманням українських волонтерів у Польщі може бути замовною, - активісти

Активісти Громадського Сектору Євромайдану зазначають, що нещодавня новина про затримання бронежилетів на польській митниці та 10 років тюрми, що загрожують волонтерам, які їх везли, може бути замовленою. Такого висновку вони дійшли, поспілкувавшись особисто з Андрієм Хавункою та Романом Кушніром, українцями, яким загрожує позбавлення волі, а також проаналізували польські першоджерела, які переважно перепощують.

Передовсім активісти закликають ГО «Рабів до раю не пускають», членом якої є Роман Кушнір, перш ніж нести тонни тухлої капусти під польське посольство у Львові, подумати, «до чого, окрім обурення польської сторони, це може призвести… кому, крім Росії, буде вигідна можлива ізоляція України від європейського світу, яку може потягнути псування стосунків із братньою Польщею?».

У повідомленні зазначено, що, за словами самого Андрія Хавунка, їх затримали зранку 29 березня і день та півночі тримали в приміщенні митниці, а потім повезли до відділу поліції Томашова. Але ні про які «нелюдські умови», про які пишуть українські ЗМІ, взагалі не йдеться. «Це брехня. Нас утримували в нормальних умовах, навіть з деякою повагою», – розповів волонтер. Потім їм повернули документи, і, вилучивши вантаж, відпустили. Неправда також і те, що хлопці зараз затримані. Андрій перебуває у Франції з гастролями, Роман – в Україні.

Викликає подив в активістів і те, чому саме цю партію бронежилетів затримали на кордоні. Чому у червні раптом постала березнева справа, і невеличкий інцидент загрожує розростись до масштабів українсько-польського скандалу? Учасники справи та їх знайомі сходяться на думці, що справа замовлена, йдеться в повідомленні Громадського Сектора Євромайдану.

Адже через кордон Польщі переміщували сотні бронежилетів. Польська преса із захопленням пише про ініціативу допомоги українським військовим, розповідаючи то про факт, що Україна купує саме польські бронежилети, то про завзятих волонтерів, серед яких є навіть самовіддані бабусі.

«Незрозуміло зараз, хто винен, і хто може посприяти вирішенню процесу. Як пишуть ЗМІ, все впирається в папір, який має надати РНБО на підтвердження цільового призначення злощасних бронежилетів. Але РНБО зволікає. А може, ніхто й не звертався до РНБО, пишучи листи міністру закордонних справ України та вчергове звертаючись до польської сторони», – наголошено у повідомленні.

«Тому радимо тиснути не «на Польщу» загалом, а цільово, на чиновників. Причому схоже, що в основному на наших», – резюмували активісти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук