Справа Савченко – це правовий абсурд і політичне самогубство для Росії, - Марк Фейгін

Справа Савченко – це правовий абсурд і політичне самогубство для Росії, - Марк Фейгін

Фонд «Відкритий Діалог» при співпраці з Міністерством Закордонних Справ України допоміг родині Надії в забезпеченні контакту з адвокатом Марком Фейгіном.

Про це ZAXID.NET повідомив представник Фонду «Відкритий Діалог» в Україні Андрій Вальчишин.

«Справа Надії Савченко виглядає з правової точки зору абсурдною, а з політичної – самовбивчою. Через те, що Росія, маючи на собі міжнародні зобов'язання щодо угод і договорів з іншими країнами, насамперед з Україною, є також членом конвенцій і, таким чином, справою Савченко себе дискредитує. Росія перетворюється на країну-вигнанця вже і в правовому відношенні», - переконаний Марк Фейгін.

Адвокат Надії і представники Фонду «Відкритий Діалог» вважають, що факт викрадення російськими спецслужбами військовослужбовця Збройних сил України при тісній співпраці з терористичними формуваннями з її території і подальше проведення над нею показових судових процесів – це не тільки незаконно, але абсолютно аморально і цинічно.

«Те, як РФ поводиться з Савченко, і те, як Росія має намір її судити, виводить її за коло країн, які входять до правового цивілізованого міжнародного простору. Немає жодної не лише міжнародної, але й національної процесуальної норми, яка б давала право судити Савченко в Росії», - підкреслив Марк Фейгін і нагадав, що викраденням української льотчиці Росія порушила  такі міжнародні правові норми, як проект «Кодексу злочинів проти миру і безпеки людства» 1996 року, «Римський статут Міжнародного кримінального суду» 1998 року, «Міжнародна конвенція для захисту всіх осіб від насильницьких зникнень» 2006 року.

«Уникнувши смерті від рук терористів, не хотілося б, щоб Росія опустила себе на один рівень з ними, переслідуючи військовослужбовця Савченко», - підсумував адвокат.

Представник Фонду в Україні Андрій Вальчишин, заявив, що згадані Фейгіном міжнародні нормативні акти кваліфікують випадки викрадення Росією людей, як злочини проти людяності. Він також додав, що Фонд «Відкритий Діалог» висловив готовність сім'ї Савченко покрити витрати, пов'язані з участю адвоката Марка Фейгіна в цій справі. Спеціалісти Фонду обіцяють також докласти максимум зусиль для висвітлення ходу політичного процесу над викраденою льотчицею та інформування міжнародної спільноти з метою звільнення Надії.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET повідомляв, що один з найвідоміших адвокатів Росії, захисник скандально відомої групи «Pussy Riot» виступить в якості захисника захопленої в полон української льотчиці Надії Савченко. Про це він заявив у п’ятницю ввечері, 11 липня на своєму мікроблозі Twitter, а також на своїй сторінці у Facebook.

Адвокат Марк Фейгін - це відомий російський юрист і адвокат. Він відомий завдяки участі в гучних справах, коли представляв окрім інтересів панк-групи Pussy Riot, також інтереси одного з лідерів кримських татар Мустафи Джемілєва, російського опозиціонера Леоніда Развозжаева і казахстанського політика Мухтара Аблязова.

Фонд «Відкритий Діалог», що з ним співпрацює Фейгін - це міжнародна правозахисна організація одним з напрямків діяльності якої є боротьба з політично мотивованими переслідуваннями, викраденнями і екстрадиціями на пострадянському просторі.

Фонд активно захищає інтереси політичних біженців, залучаючи політиків Європарламенту, Єврокомісії, ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ та національних парламентів європейських країн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук