США будуть гарантом миру в Україні, якщо Росія виконає свої зобов’язання, – Керрі

СвітОксана Руда, 5 лютого 20153730

Державний секретар США Джон Керрі заявив, що США будуть гарантом миру в Україні, якого може бути досягнуто у разі дотримання Російською Федерацією та сепаратистами на Донбасі взятих на себе зобов'язань. Про це Керрі сказав під час спільного брифінгу з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком у Києві 5 лютого, передає Інтерфакс.

«Ні США, ні Україна, ні наші європейські партнери не хочуть, щоб цей конфлікт із Росією тривав. Усе, про що ми просимо, щоб Росія і сепаратисти підтримали і поважали ті зобов'язання, які вони взяли на себе, і щоб вони реалізували реальне припинення вогню, зокрема вивезення озброєння і техніки, вивели іноземні війська з території України, випустили заручників, поважали кордони України та її суверенітет. Я гарантую вам, що США будуть гарантом такого миру, якщо його можна буде досягти», – сказав держсек США.

Керрі також зазначив, що Україна, зі свого боку, взяла на себе зобов'язання щодо спеціального статусу Донбасу, «щоб дати ще більше свободи муніципалітетам цього регіону». «Це залишається в силі, і зобов'язання щодо конституційної реформи, і зобов'язання провести вільні вибори на Донбасі», – наголосив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук