США готові допомогти Україні створити Міністерство у справах ветеранів

Порошенко заявив про необхідність створення Міністерства ветеранів України

Під час зустрічі з міністром оборони США Джеймсом Меттісом президент України Петро Порошенко заявив про необхідність створення Міністерства ветеранів України і попросив підтримки цього процесу з боку США. Про це стало відомо з джерела, близького до Білого дому, пише УНІАН.

Підтримка процесу створення Міністерства у справах ветеранів в Україні висловлена також в офісі комітету Сенату США із зовнішньої політики, а також з боку членів Сенату США Роя Бланта, Бенджаміна Кардіна, Джин Шахін і Роберта Портмана. Про це стало відомо від учасників делегації Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та інвалідів, які відвідали Вашингтон на цьому тижні.

«Підтримку з боку США в організації ефективної системи турботи про українських ветеранів я вважаю таким же пріоритетом, як і надання Україні летальної зброї», - заявив Олександр Третьяков, голова комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та інвалідів.

За словами Третьякова, держави-лідери НАТО вже давно беруть участь у різних збройних конфліктах. Цей досвід змусив їх шукати ефективні способи допомоги своїм військовим ветеранам. У більшості випадків частиною рішення стало створення відповідних окремих міністерств. Таким шляхом пішли США, Великобританія, Канада, Австралія, Хорватія, Південна Корея.

Голова комітету відзначив, що зараз в Україні діє 19 суб'єктів, які забезпечують реалізацію прав на пільги та інші державні гарантії ветеранів. «Враховуючи кількість цих відомств, надзвичайно важко проконтролювати потік коштів, що виділяються на соціальну підтримку цієї категорії громадян. Зосередження матеріальної бази в одному міністерстві краще забезпечить цільове використання коштів і одночасно контроль за їх витрачанням», - сказав Третьяков.

Як відомо, підтримка ветеранів є одним із пріоритетів президента США Дональда Трампа. 21 млн громадян США, або 7% усього населення, є ветеранами збройних сил США.

Нагадаємо, раніше голова МВС Арсен Аваков повідомив, що в листопаді цього року МВС планує відкрити медичний центр для реабілітації воїнів, які дістали контузії від вибухів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук