США призупинили безмитне ввезення 155 видів товарів з України

Заборону ввели через недостатню протидію в Україні піратству

Починаючи з 26 квітня Офіс торговельного представника США призупинив для частини українських товарів дію Генералізованої системи преференцій, повідомила в суботу, 5 травня, прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Генералізована система преференцій дає можливість безмитного ввезення на територію США понад 3 500 видів товарів з України. Наразі під дію обмеження потрапили 155 видів товарів, зокрема деякі продукти харчової, легкої, деревообробної промисловості, машинобудування, деякі електроприлади.

«Мінекономрозвитку перебуває в постійному діалозі з урядом США та працює над вирішенням проблеми», – зазначили в прес-службі.

Водночас там наголосили, що зняття обмежень в рамках Генералізованої системи преференцій значною мірою залежить від ухвалення Верховною Радою проекту закону «Про організації колективного управління», метою якого є «встановлення в Україні ефективної та прозорої системи колективного управління майновими правами у сфері авторського права і суміжних прав».

1 березня Верховна Рада України підтримала законопроект в першому читанні. 19 квітня народні депутати розпочали розгляд цього законопроекту у другому читанні та продовжать його розгляд на наступних засіданнях.

Нагадаємо, в грудні грудня 2017 року Офіс торгового представника США повідомив, що президент США Дональд Трамп вирішив призупинити безмитний режим щодо низки товарів, виготовлених в Україні. На думку Трампа, Київ проводить "недостатній" захист прав інтелектуальної власності.

«Виключення Києва з переліку учасників програми відбудеться за чотири місяці, якщо українська влада не покращить захист прав власності», – йшлося тоді у повідомленні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук