США заявили про успішні випробування вакцини проти коронавірусу

Усі 45 пацієнтів виробили нейтралізуючі антитіла, які важливі для отримання захисту від вірусу

СвітЮрій Братюк, 15 липня0

Вакцина проти Covid-19 від фармацевтичної компанії Moderna під час випробувань викликала сильну імунну реакцію в усіх 45 пацієнтів. Про це 15 липня повідомив «Голос Америки».

Під час випробувань учасників розділили на три групи по 15 людей, кожна з яких отримала дві дози по 25, 100 або 250 мкг потенційної вакцини. Після двох щеплень вакцина викликала сильну імунну відповідь у всіх учасників, незалежно від дозування. А рівень антитіл у пацієнтів, які отримали найбільшу дозу, був у чотири рази вищим, ніж у пацієнтів, які вже вилікувалися від Covid-19.

За словами представників компанії, загалом вакцинування пройшло без серйозних побічних ефектів – близько половини учасників повідомили про легкі чи помірні симптоми, зокрема, втома, біль у м’язах та місці ін'єкції. За учасниками випробувань будуть спостерігати ще протягом року після вакцинації.

Moderna оголосила, що розпочне наступний етап випробувань вже 27 липня, а до участі в цьому дослідженні запросять 30 тис. осіб. Учасники експериментальної групи отримають 100 мкг дози вакцини в перший день і ще одну дозу через 29 днів.

Сполучені Штати мають намір поставити 300 млн доз вакцини проти Covid-19 до початку 2021 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук