Стали відомі обіцянки України в обмін на гроші від МВФ, - ЗМІ
Журналісти тижневика «Дзеркало тижня» від власних джерел в уряді дізналися деякі ключові позиції переговорів України з місією МВФ.
Як пише Юрій Сколотяний у статті DT.UA, українській стороні поки вдалося відстояти в переговорах чи не найболючіший, рейтинговбивчий пункт - підвищення пенсійного віку до 65 років (по півроку за рік упродовж десяти років). Отже, в програмі буде записано, що консультації з цього питання триватимуть.
Ключовим аргументом, який спрацював, виявилося посилання, що українським політикам буде дуже важко переконати виборців у необхідності підвищити вік виходу на заслужений відпочинок до рівня, який усього на два роки поступається середній тривалості життя в країні.
Крім ліквідації усіх спеціальних пенсій, підвищення зарплат в держсекторі не буде супроводжуватися автоматичним перерахунком пенсій.
Серед «досягнень» на переговорах - МВФ вимагав підвищення тарифів на газ і теплокомуненерго вже з 1 березня поточного року. Однак українській стороні вдалося відтермінувати цей момент до 1 квітня.
При цьому введення необхідного МВФ цільового субсидування малозабезпечених сімей поки відкладається - чиновники вкотре показали профнепридатність вітчизняних державних інститутів, заявивши, що досі немає функціонуючої державної системи надання такої допомоги і контролю відповідних витрат.
Отже, було запропоновано виходити із середньорічної плати за газ, яка сплачується домогосподарствами і становить нині 3600 грн. Для споживачів, які укладаються в цей ліміт (МВФ вимагав обмежити його сумою 2640 грн, вочевидь, виходячи із середньорічного споживання в 2500 кубометрів), тарифи якийсь час підвищуватися, ймовірно, не будуть. Для решти ж ціна питання зростатиме.
Окремим деталізованим розділом у програмі розписано питання приватизації держпідприємств, зміни та транспарентності системи управління ними, аудиту, публічної звітності, зміни менеджменту тощо. Причому виконання цього пункту буде відслідковуватися дуже серйозно - для цього в програмі передбачено спеціальні «маяки».
Доля найбільшого в Україні держпідприємства - НАК «Нафтогаз України» - виписана в окремому розділі програми.
Зовнішні донори категорично наполягають на впровадженні в Україні Третього енергопакета ЄС. Нагадаємо, що це пакет реформ у сфері газу та електроенергії, затверджений у Євросоюзі у 2009 році. Також передбачається приватизація газового монополіста після поділу його на окремі функціональні структури (у сфері видобутку, транспортування, розподілу і т.ін.).
При цьому дефіцит НАКу, який становив торік 5,4% ВВП, має бути вже до 2016 року зведений до нуля.
За словами міністра фінансів України Наталії Яресько, дефіцит сектора держуправління, який за підрахунками МВФ становив понад 10% ВВП у 2014 році, повинен у поточному році знизитися до рівня не більш як 4,6%, а в 2016 році до 1,5%.
За інформацією джерел DT.UA секвестр нинішнього держбюджету неминучий, - його сума повинна скласти ₴66 млрд.