Стан затриманого в Росії українця Артура Панова різко погіршився

Стан громадянина України Артура Панова, якого в Росії звинувачують у підготовці теракту в Ростові-на-Дону, різко погіршився після оголошення голодування, повідомив «Кавказский узел».

Увечері 10 травня Панов втратив свідомість під час чергового засідання Північно-Кавказького військового суду.

Після короткої технічної перерви, коли колегія суддів входила в зал, Панов впав на підлогу в клітці- «акваріумі», конвойні попросили другого підсудного – Максима Смишляєва підняти його. Смишляєв відзначив, що Панов «різко побілів». Суддя прийняв рішення викликати «швидку допомогу».

Панов оголосив про початок безстрокового сухого голодування з вимогою екстрадиції його в Україну протягом двох тижнів на засіданні суду 3 травня.

Адвокат Артура Панова Сергій Московкін розповів, що в святкові дні адвокатів в СІЗО «не пускали, тому він зі своїм підзахисним не зустрічався». Московкін також розповів, що «перед початком засідання Панов повідомив йому, що продовжує голодування».

Разом з тим представник Громадської спостережної комісії (ГСК) Ростовської області повідомив, що в обласному управлінні Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) і в СІЗО стверджують, що «заяв про голодування Панов не робив».

«За твердженням управління ФСВП, ніяких проблем зі здоров’ям Панов не відчуває і приймає їжу», — сказав представник ГСК.

Також видання повідомило, що Панов через свого адвоката Сергія Московкіна передав сьогодні заяву. У ній підсудний пише, що він «не відмовляється від того, що дійсно мав думку вчинити злочин, переступити межу».

«Але це всього лише думка і ніколи б я не пішов на те, щоб з моєї вини, навмисної або випадкової, загинув хоч хто-небудь», — стверджується в заяві Панова.

За версією російського слідства, українець, який був активним прихильником ідей націоналізму, вирішив вчинити в Ростові-на-Дону терористичний акт за допомогою саморобного вибухового пристрою. Зробити це він мав намір в місці масового скупчення людей.

Для того, щоб виконати задумане, обвинувачений почав листуватися в соціальних мережах з ростовчанином. Українець розповів йому про те, що на території Ростова-на-Дону планується теракт, і пообіцяв йому в разі успіху грошову винагороду і виїзд за межі Росії.

Громадянин України в домашніх умовах нібито виготовив і зберігав вибухові речовини і пристрої. З листопада по грудень 2015 року він вів пошук потенційних об’єктів з масовим перебуванням людей, а також проводив розвідку наявних на них антитерористичних систем безпеки.

Як стверджує російське слідство, в кінці листопада 2015 року Панов і місцевий житель зустрілися в Ростові-на-Дону, де ростовчанин дізнався подробиці про планований теракт, потужність вибухового пристрою і компоненти, з яких його буде виготовлено, а також про передбачуване місце здійснення теракту.

Панов звинувачується в приготуванні до терористичного акту і замаху на втягнення особи в його вчинення, незаконному виготовленні вибухових речовин і публічному виправданні тероризму, житель Ростова-на-Дону Максим Смишляєв – в сприянні терористичній діяльності.

Панова затримали в грудні 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук