«Сторона 2 гарантує…»
Суспільство

«Сторона 2 гарантує…»

Петро Димінський намагався добитись економічних вигод в обмін на лояльність телеканалу ZIK

АК, 20 жовтня 2015 3369 9

У розпорядженні ZAXID.NET опинилась копія документу, який свідчить, що у серпні 2010 року власник телеканалу ZIK Петро Димінський намагався укласти угоду з тодішнім головою Львівської ОДА Василем Горбалем про лояльність нового телеканалу в обмін на отримання певних економічних преференцій для свого телеканалу.

У «меморандумі», підписаному Петром Димінським, він гарантує «лояльне висвітлення діяльності влади» в ефірі телеканалів «ЗІК» (тепер ZIK) і «12 канал» (ЛОДТРК, зараз виходить під брендом ТРК «Львів»), а також «повноцінну підтримку» і «створення позитивного іміджу» під час місцевих виборів 2010 року «партій та кандидатів-мажоритарників від влади та її партнерів».

У переліку своїх «послуг» Димінський прямо наводить назви практично усіх новинних та публіцистичних телепрограм, які на той час виходили в ефірі «12 каналу», а також усі телепрограми нового телеканалу «ЗІК», який лише з 1 вересня 2010 року мав вийти в ефір.

В обмін Петро Димінський вимагав гарантій дотримання попередніх домовленостей, за якими «ЗІК» отримував три години мовлення у прайм-тайм в ефірі «12 каналу» і орендував виробничі та офісні приміщення у ЛОДТРК. Окремим пунктом зазначене «сприяння» у будівництві 600-метрового знімального павільйону у рамках підготовки до Євро-2012.

Щоб зрозуміти, на якій підставі Димінський гарантував голові ЛОДА лояльність державної ЛОДТРК, варто нагадати, що незадовго до того, після конфлікту з Димінським, у липні 2010 року звільнився тодішній гендиректор ЛОДТРК Ярослав Климович. Натомість його посаду у статусі «виконувача обов’язків» обійняв керівник інформаційних програм ЛОДТРК Володимир Палига.

Василь Горбаль, який у 2010 році очолював ЛОДА і чиє прізвище стоїть під «меморандумом» поруч із Димінським, підтвердив ZAXID.NET автентичність цього документу.

«Так, до мене справді у серпні 2010 року звертався Димінський з такою пропозицією, але я відмовився. Після цього на телеканалі вийшла низка сюжетів, зокрема, мені приписали неіснуючий будинок у Львові, – сказав Горбаль. – Я не підписував цього документу, але зберіг копію з підписом Димінського».

Василь Горбаль відмовився обговорювати можливі причини появи цього документа у журналістів саме тепер, однак стверджує, що під час розмови, у якій йому зробили пропозицію укласти таку угоду, окрім самого Димінського, був присутній тодішній генпродюсер телеканалу ZIK Дмитро Добродомов.

У коментарі ZAXID.NET Дмитро Добродомов заперечив слова Горбаля, називаючи їх «помстою» за його критичну позицію щодо діяльності Горбаля на посаді голови ЛОДА.

«Горбаль свідомо чи несвідомо втягує мене у цей скандал, бо мститься за мою позицію щодо висвітлення його діяльності на посаді голови ЛОДА у 2010 році… Я ніколи не вів з ним таких переговорів. Зрештою, у мене і не було повноважень вести такі переговори, тоді на каналі був інший гендиректор, – заявив Дмитро Добродомов. – Я припускаю, що Димінський міг пообіцяти таке, але тоді це питання до нього».

Теперішній нардеп перебуває у складних стосунках зі своїм колишнім роботодавцем. Після обрання Добродомова народним депутатом телеканал Димінського неодноразово жорстко критикував його. Сам Добродомов у боргу не залишився – він, зокрема, звернувся в Генпрокуратуру, звинувативши Димінського у захопленні частини земель Яворівського полігону.

«Димінський міг що завгодно обіцяти Горбалю, але я не дозволяв Димінському втручатися у редакційну політику, за що він мене навіть кілька разів звільняв», – розповідає тепер Добродомов.

Протягом двох днів ZAXID.NET не вдалося отримати коментар Петра Димінського до цієї статті.

Натомість теперішнє керівництво телеканалу ZIK оперативно підготувало письмовий коментар, у якому появу проекту меморандуму теж назвали «помстою і провокацією», пов’язаною з виборами та виходом в ефір документального фільму про діяльність львівського мера.

«Навіть якщо припустити існування такого документу, єдиний, хто міг і мав повноваження поставити під ним власний підпис на той час, – Дмитро Добродомов. Оскільки наш інвестор Петро Петрович Димінський, і ми про це відкрито говоримо, ніколи не втручався і не втручається в роботу медіа-холдингу ZIK», – сказано у відповіді (повний текст) нинішнього гендиректора медіа-холдингу ZIK Ігора Туркевича.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук