Студент, який втонув у басейні, вперше прийшов на заняття з плавання

СуспільствоІрина Панчишин, 29 листопада 2017, 19:09 11921 11

Національна поліція розслідує смерть першокурсника у басейні Львівського університету Івана Франка як службову недбалість. Експерти вже з’ясували: хлопець справді помер внаслідок утоплення. Викладачку, яка була із групою загиблого студента, відсторонили від роботи, а басейн зачинили на невизначений термін.

«Це було десь приблизно о 14:50. Я побачила, що студент, двоє викладачів нашої кафедри і відповідно медсестра, яка працює в басейні намагаються зробити перші реанімаційні заходи. Тіло вже лежало на бортику», – розповіла завідувачка кафедри фізвиховання та спорту ЛНУ ім. І. Франка Романа Сіренко.

Так тривало до восьми хвилин. Ще пів години за життя хлопця боролась бригада лікарів. На жаль, врятувати студента не вдалося. Викладачі запевняють, що першокурсник вмів плавати.

«Зі слів викладача і з того, що було вчора встановлено оперативно-розвідувальною групою, викладачка запитала його, чи вміє він плавати. Він сказав, що вміє плавати, але не технічно. Можливо, він хворів ‒ я не знаю точних подробиць. Це було для нього перше заняття в басейні», – додала завідувачка кафедри фізвиховання та спорту ЛНУ ім. І. Франка Романа Сіренко.

На той час у басейні було два викладачі зі своїми групами. Як сталося, що хлопця помітили вже на дні, викладачка не може пояснити. Її вже відсторонили від роботи. Працювала на кафедрі понад десять років.

«Викладачка, пані Ірина не може пояснити, не може дати відповіді. Вона переживає, дуже сильно переживає», – проректор з науково-педагогічної роботи ЛНУ ім. І. Франка Мар’ян Лозинський.

Загиблий Назар Панченко був першокурсником фізичного факультету. Сам із Полтавщини. Куратор групи розповідає, що Назар був сумлінним студентом. Хлопець мав «близорукість». Через це займався фізкультурою у спецгрупі, та інших скарг на здоров’я не було.

«Протягом цілого семестру такої якоїсь інформації до мене не доходило стосовно того, що там є якісь питання стосовно фізкультури чи якихось питань стосовно здоров’я», – каже куратор групи Назар Фтомин.

Експертиза встановила, що хлопець втопився. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею «службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки».

«Санкція цієї статті передбачає від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до 3 років», – каже т.в.о. заступника начальника слідчого відділу Личаківського райвідділу Михайло Борисовський.

Коли ж відкриють басейн у спорткомплексі ‒ не знають. Не відбудеться й Благодійний віденський бал, який був запланований на 30 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук