Суд обрав запобіжні заходи ще двом затриманим екс-податківцям

Печерський суд Києва в четвер, 25 травня, продовжує обирати запобіжні заходи затриманим напередодні колишнім і чинним податківцям у справі про завдання державі збитків на 96 млрд грн.

Зокрема, колишньому голові Державної податкової адміністрації в Автономній республіці Крим Костянтину Циркуну суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Підозрюваний має з’являтися за запрошенням слідчого, а також здати закордонний паспорт.

При цьому сторона звинувачення просила для К. Циркуна арешт на 2 місяці з альтернативою – внесенням застави у 31 млн грн.

Крім того, колишньому голові Державної податкової адміністрації в Дніпропетровській області Сергію Шинкаренку суд обрав запобіжний захід у вигляді двох місяців арешту з альтернативою у вигляді можливості внесення застави в сумі 100 млн грн.

Представник Головної військової прокуратури Євген Яцино заявив, що у слідства є підстави припускати, що С.Шинкаренко використовував свої повноваження для особистої вигоди і брав участь в організації функціонування так званих податкових майданчиків, пов'язаних з екс-міністром доходів і зборів України Олександром Клименком.

Слідство вважає, що дії підозрюваного призвели до збитків держави в сумі 2,341 млрд грн.

Прокурор зазначив, що підозрюваний часто подорожує за кордон і на територію Криму, де має власність (квартиру), і може спробувати втекти від органів слідства.

За словами прокурора, орієнтовна вартість майна підозрюваного і членів його сім'ї становить понад 320 млн грн. Воно придбане в період його перебування на посаді голови податкової адміністрації в Дніпропетровській області.

Шинкаренко, в свою чергу, заявив, що не був готовий до такої суми застави і має намір подавати апеляцію.

Нагадаємо, у середу, 24 травня, 2,3 тис. правоохоронці провели 454 обшуки в 15 областях і затримали 26 чинних і колишніх керівників податкової служби. Затриманих гелікоптерами доставляли в Київ. усі затримані брали участь у злочинній схемі колишнього очільника Міністерства доходів і зборів України (у 2012-2014 рр., тепер – Державна фіскальна служба України) Олександра Клименка. Відомо, що більшість затриманих працювали у той час на керівних посадах у центральних та регіональних структурах цього міністерства. Збитки від злочинів цих осіб правоохоронці оцінили в 96 млрд грн. За вечір середи і ніч четверга суд відпустив під заставу п’ятьох затриманих.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук