Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Київради щодо перейменування проспектів Степана Бандери і Романа Шухевича в Києві, повідомив депутат Київради з фракції «Свобода» Юрій Сиротюк.
«...Окружний адмінсуд міста Києва. Суддя Чудак Олеся Миколаївна, до речі суддя що переслідувала майданівців, відмінила рішення Київради щодо перейменування проспектів Степана Бандери і Романа Шухевича в Києві», – написав Сиротюк у Facebook увечері у вівторок, 25 червня.
Він також додав, що позивачем виступила Олена Бережна.
«Але якби не чудив Адмінсуд, проспектам Бандери і Шухевича в Києві бути. Попереду Апеляція, а якщо потрібно і Верховний Суд. Ми не дамо нікому зневажати наших героїв!» – наголосив він.
При цьому, як повідомив директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, суд задовольнив вимоги позивача лише частково.
«Повний текст з мотивацією буде за 5 днів. Отримаємо повний текст, будемо подавати апеляцію», – написав В’ятрович у Facebook.
Олена Бережна – матір загиблої в ДТП в Італії екс-народної депутатки від Партії регіонів Ірини Бережної. Відома своєю антиукраїнською, проросійською позицією. У своїх дописах у соцмережах називає росіян «братами». Організовує в Києві марші до Дня перемоги, аналогічні тим, які в Росії проводить Кремль під назвою «Безсмертний полк». В 2018 і 2019 роках її затримували на таких акціях за носіння забороненої в Україні російської символіки, зокрема, – георгіївських стрічок.
В листопаді 2018 року СБУ під час обшуків у Бережної знайшла злиток золота і лист до міністра закордонних справ Сергія Лаврова.
Нагадаємо, у липні 2016 року Московський проспект у Києві перейменували на проспект Степана Бандери. А у червні 2017 року Київрада перейменувала проспект Ватутіна на Шухевича.
Нагадаємо, раніше у Харкові міськрада повернула проспекту генерала Григоренка ім’я радянського маршала Жукова.
Окружний адмінсуд Києва на тлі зміни влади в Україні прийняв низку скандальних рішень, а його судді зробили низку різких заяв у бік попереднього президента України Петра Порошенка. Зокрема, після того, як цей суд скасував націоналізацію «ПриватБанку», його голова Павло Вовк звинуватив Порошенка в тиску на суд. А коли необхідно було пройти обов’язкове оцінювання, то понад 30 суддів цього суду одночасно заявили, що захворіли. Згодом, під час другого такого іспиту, на нього не з’явилися 27 суддів Окружного адмінсуду Києва.