Голова суду, який денаціоналізував «ПриватБанк», звинуватив Порошенка в порушенні закону
До теми
Павло Вовк, голова Окружного адмінсуду Києва, який денаціоналізував «ПриватБанк», заявив, що президент Петро Порошенко не мав права доручати силовикам перевірку суддів цієї установи.
«По-перше, хочу подякувати за добру фіксацію власних, як на мене, неправомірних дій. Це завжди полегшує процес притягнення до відповідальності "авторів" таких заяв», – написав суддя у Facebook.
Він нагадав, що 18 квітня на засіданні РНБО керівник держави закликав прискорити кваліфікаційне оцінювання суддів для того, щоб перезапустити Окружний адмінсуд столиці, який ухвалив рішення щодо визнання націоналізації «ПриватБанку» незаконною. Також СБУ та Генпрокуратурі було доручено оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів за неправосудне рішення.
«Ці висловлювання, особливо поки судове рішення не набрало законної сили – це фактично погроза одним суддям та своєрідний сигнал іншим, які здійснюватимуть його перегляд, і що, в перспективі, на них очікує», – вважає Вовк.
Він порадив суддям звернутися до правоохоронних органів, а також до Вищої ради правосуддя із заявою про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя.
«Так, очікувати зараз об’єктивної та негайної реакції не варто. Проте з часом, безумовно буде надана відповідна оцінка незаконним діям "авторів" цих гучних заяв», – зауважив очільник суду.
Вовк також процитував слова колишнього заступника Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова, що такі заяви та дії Порошенка можуть коштувати йому вироком від Європейського суду з прав людини.
Як відомо, уряд за пропозицією Національного банку України та колишніх власників «ПриватБанку» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію цього банку. Проте Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені у своїй правоті. А поки триватимуть судові процеси, банком як і раніше керуватиме держава, тому хвилюватися його вкладникам не варто.