Порошенко на РНБО роздав низку доручень щодо «ПриватБанку»
Серед доручень – перевірити суддів, які ухвалили рішення про денаціоналізацію банку
Президент Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яке відбулося в четвер, 18 квітня, роздав міністрам та керівникам інших органів влади доручення, пов’язані з рішенням суду, який визнав націоналізацію «ПриватБанку» незаконною.
Доручення від Порошенка отримали очільники Національного банку, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, Служби безпеки, Генеральної прокуратури, повідомила «Українська правда».
Зокрема, Нацбанку Порошенко доручив забезпечити безперебійну роботу всіх філій «ПриватБанку», укомплектувати їх необхідною готівкою і не допустити збоїв функціонування.
Міністерство фінансів має проаналізувати ризики і загрози, пов’язані з можливим виконанням рішення суду, якщо воно набуде чинності, прорахувати можливі збитки для держави.
Також Порошенко підтримав пропозицію міністра юстиції Павла Петренка і вирішив звернутись до Вищої ради правосуддя із проханням прискорити кваліфікаційне оцінювання суддів для того, щоб перезапустити Окружний адміністративний суд Києва, який ухвалив рішення щодо «Приватбанку».
Службі безпеки та Генеральній прокуратурі президент доручив «після завершення всіх необхідних судових процедур» оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи на суддів «за неправосудне рішення».
«Щодо загальної стабільності банківської системи, я просив би завтра провести необхідні комунікаційні кроки для того, щоб пояснити суспільству, що влада контролює ситуацію, влада не допустить негативного розвитку подій і забезпечить необхідні кроки для збереження стабільності», – сказав президент.
Зокрема, він попросив МЗС поінформувати міжнародних партнерів, в тому числі, «щодо мотивації колишніх акціонерів, їхніх політичних представників для кроків з дестабілізації політичної ситуації в нашій державі».
Голову Нацбанку Якова Смолія Порошенко попросив кожні 6 годин інформувати його «щодо розвитку ситуації на банківському ринку» і у випадку дестабілізації ініціювати нараду РНБО.
«Якщо хтось буде намагатися сьогодні зробити реванш, якщо хтось буде намагатися сьогодні повернути розграбовану олігархами власність, вилучити її з державної власності, я прошу забезпечити надійний захист інтересів народу, надійний захист інтересів держави», – резюмував президент.
Крім того, він наказав 19 квітня поінформувати його про вжиті заходи.
Як відомо, уряд за пропозицією Національного банку України та колишніх власників найбільшого в Україні банку – «ПриватБанку» – Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію цього банку. Проте Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені у своїй правоті. А поки триватимуть судові процеси, банком як і раніше керуватиме держава, тому хвилюватися його вкладникам не варто.
Крім того, 18 квітня вийшло інтерв’ю Коломойського, в якому він заявив, що рішення про націоналізацію владу було ухвалено внаслідок кулуарних домовленостей, які влада, за його словами, порушила. Коломойський пообіцяв оприлюднити ці домовленості в разі програшу Петра Порошенка на президентських виборів, другий тур яких відбудеться 21 квітня.