Суд відмовився розглядати обвинувальний акт у справі Руслана Коцаби

Суд відмовився розглядати обвинувальний акт у справі Руслана Коцаби
фото GALKA.IF.UA
Руслан Коцаба активно виступав проти мобілізації

Долинський районний суд Івано-Франківської області повернув прокуратурі обвинувальний акт проти блогера і журналіста Руслана Коцаби. Про це йдеться у повідомленні на сторінці суду у Facebook.

Як йдеться у повідомленні, у вівторок, 20 лютого, суд повернув прокуратурі обвинувальний акт у кримінальному провадженні проти Коцаби за ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) Кримінального кодексу разом з іншими матеріалами кримінального провадження.

Такого висновку суд дійшов на підставі аналізу самого обвинувального акта, складеного і затвердженого ще в березні 2015 року, і з урахуванням висновку Апеляційного суду Київської області.

У суді повідомили, що обвинувальний акт не містить формулювання обвинувачення Коцаби відповідно до положень процесуального закону, в ньому лише викладені фактичні обставини кримінальних правопорушень і їх правова кваліфікація.

Прокурор має право повторно направити в суд обвинувальний акт після усунення порушень.

Як інформував ZAXID.NET, у травні 2016 року Івано-Франківський міський суд визнав винним Руслана Коцабу у перешкоджанні діяльності ЗСУ в особливий період і призначив покарання у вигляді 3,5 років ув’язнення. Руслан Коцаба став відомий через заклики бойкотувати мобілізацію – у січні 2015 року він на особистому YouTube-каналі опублікував відео, у якому критикував владу і пояснював, що не хоче «йти на громадянську війну».

У липні 2016 року Руслана Коцабу виправдали, а справу закрили. Однак вже у червні 2017 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ скасував виправдальну ухвалу Апеляційного суду Івано-Франківської області, повернувши справу скандального блогера на повторний розгляд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук