Суд ЄС зобов’язав Україну компенсувати Януковичу судові витрати

Екс-президент України Віктор Янукович

Суд Євросоюзу зобов’язав українську державу компенсувати екс-президенту Віктору Януковичу кошти, які були витрачені позивачем у зв’язку із вступом України до справи як третьої сторони та подальшим виходом із неї. Про це йдеться у рішенні Суду ЄС від 11 березня, яке розміщене на сайті судової інстанції, пише Укрінформ.

Цим рішенням Суд ЄС виключив Україну як сторону у справі Т-346/14, де Віктор Янукович виступає позивачем проти Ради ЄС у зв’язку із запровадженням санкцій.

Суд також постановив, що витрати третьої сторони та витрати позивача покладено на Україну.

«Україна має понести свої витрати, а також витрати позивача, що стосуються клопотання про участь у справі», – йдеться у рішенні.

Однак у рішенні Суду ЄС не вказана конкретна сума коштів, яку Україна має компенсувати позивачу в особі Януковича.

Як пояснив представник Суду ЄС, сторони повинні самі дійти згоди щодо суми компенсації, в іншому випадку – врегулювати ситуацію у судовому порядку.

У рішенні Суду ЄС також зазначено, що 16 вересня 2014 року Україна подала заявку на вступ до справи як третьої сторони з метою підтримки відповідача – Ради ЄС.

Однак 24 грудня 2014 року Україна відкликала своє клопотання та вийшла зі справи. 

Як повідомлялось, 15 березня позивач Янукович подав нову скаргу на рішення Ради ЄС. Втім документи щодо цієї апеляції на сайті недоступні.

29 квітня у Суді ЄС відбудуться слухання за справою Януковича щодо оскарження санкцій, запроваджених Радою ЄС 5 березня 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук