Суд задовольнив апеляцію Мінприроди і залишив лося у Червоній книзі

Згідно із дослідженнями вчених, якщо терміново не зайнятись охороною лосів, то до 2050 року ці тварини повністю зникнуть з території України

СуспільствоЮрій Братюк, 9 квітня 20191940
На даний час лось на території України поширений лише невеликими скупченнями, що сигналізує про початок процесу зникнення популяції.

У вівторок, 9 квітня, шостий апеляційний адмінсуд Києва задовольнив апеляцію Мінприроди на рішення окружного суду, яке мало скасувати наказ про внесення лося європейського до Червоної книги України.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«У справі лося суд задовольнив апеляцію Мінприроди. Лось залишається у Червоній книзі», — написав Семерак. Міністр вказав, що розцінює рішення суду як «підтримку природоохоронної політики Мінприроди».

На скасуванні рішення окружного суду наполягали зоозахисники, які заявляли що на даний час лось на території України поширений лише невеликими скупченнями, що сигналізує про початок процесу зникнення популяції.

Нагадаємо, що 28 листопада 2018 року окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов до Міністерства екології та Міністерства аграрної політики та продовольства й скасував заборону на полювання на лося. Зазначається, що однією з підстав скасування цього наказу стало те, що у відповідному поданні Нацкомісії не наведено жодного наукового обґрунтування необхідності занесення тварини до Червоної книги України та не зазначено чітких даних щодо чисельності популяції та її динаміки. Згідно з даними суду, востаннє таке дослідження проводилось у 2009 році.

Проте пізніше стало відомо, що згідно із дослідженнями вчених Інституту зоології імені І.І.Шмальгаузена НАН України, якщо терміново не зайнятись охороною лосів, то до 2050 року ці тварини повністю зникнуть з території України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук