Окружний адміністративний суд Києва скасував заборону на полювання на лося

Своїм рішенням суд вилучив лося з Червоної книги України, бо не побачив доказів зменшення популяції

СуспільствоКатерина Чурилова, 28 листопада 20183832
Позов до суду з вимогою дозволити відстрілювати лосів подала мисливська організація

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов до Міністерства екології та Міністерства аграрної політики та продовольства й скасував заборону на полювання на лося. Про це 27 листопада повідомила прес-служба суду.

«Суд ухвалив рішення частково задовольнити адміністративний позов – визнав протиправними дії Міністерства екології та природних ресурсів України щодо заборони полювання на лося, а також визнав протиправним та нечинним наказ цього Міністерства «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ)», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що однією з підстав скасування цього наказу стало те, що у відповідному поданні Нацкомісії не наведено жодного наукового обґрунтування необхідності занесення тварини до Червоної книги України та не зазначено чітких даних щодо чисельності популяції та її динаміки. Згідно з даними суду, востаннє таке дослідження проводилось у 2009 році.

«Експертного висновку відповідного Інституту щодо стану популяції лося в Україні Міністерством до суду надано не було. З огляду на це суд дійшов висновку про наявність підстав вважати, що відповідачем – Міністерством екології та природних ресурсів України, з порушенням вимог чинного законодавства, були вчинені дії щодо заборони полювання на лося», – наголосила прес-служба суду.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак написав у Facebook, що вони оскаржуватимуть це рішення.

«Сьогодні (26 листопада, - ред.) Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив рішення, яким визнав протиправною заборону Мінприроди полювання на лося та скасував мій наказ про внесення цієї тварини до Червоної книги. Я з таким рішення не згоден. Мінприроди буде оскаржувати його», – зазначив він.

Варто зазначити, що позов проти подавало товариство з обмеженою відповідальністю «Метос» — організація мислівців та рибалок.

Нагадаємо, в Україні від 3 лютого 2017 року було заборонено полювати на лосів терміном на 25 років. Також наказ міністерства екології передбачав розробку програми відтворення популяції лося європейського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук