На Поліссі та в окупованому Криму стрімко збільшується популяція вовків
Представник НАНУ повідомив, що нині щільність популяції вовка в Україні майже вп'ятеро більша від норми
Збільшення чисельності вовка в останні роки відбувається на Поліссі та в Криму. Це пов’язано із тим, що в Україні немає людей, які контролюють поголів’я цих тварин. Про це повідомив кандидат біологічних наук, науковий співробітник Інституту зоології НАНу Віталій Смаголь, інформує «Громадське радіо».
«Вовка в Криму не було з 1961 року. З’являтися на півострові він почав лише на початку 2000-х. Справа в тому, що зона степового Криму без осередків питної води є дуже потужним ізоляційним бар’єром. До Криму вовки прийшли кригою з Росії, коли промерзла Керченська протока. І нині, за інформацією респондента, вовків в Криму не менше 250-300 тварин», — повідомив Смаголь.
Контролювати чисельність цієї тварини – посадові обов’язки єгерської служби. Нині в Україні практично немає фахівців, які займаються саме контролем популяції вовків. Найбільш екологічний метод – це забирати дитинчат з лігва, зазначив науковець.
«Вовк завдає значних збитків у Криму. Він починає виходити до населених пунктів, полювати на свійських тварин та може переносити сказ. Крім того, він негативно впливає на популяцію інших тварин», – наголосив Віталій Смаголь.
За його слова, нормальна щільність вовка по всій Україні має бути 500-600 тварин, однак нині їх 2,5 тис. Крім того, це цифри на кінець періоду полювання, зазначив науковий співробітник Інституту зоології НАНу.