На Поліссі та в окупованому Криму стрімко збільшується популяція вовків

Представник НАНУ повідомив, що нині щільність популяції вовка в Україні майже вп'ятеро більша від норми

В Україні брак фахівців, які займаються саме контролем популяції вовків

Збільшення чисельності вовка в останні роки відбувається на Поліссі та в Криму. Це пов’язано із тим, що в Україні немає людей, які контролюють поголів’я цих тварин. Про це повідомив кандидат біологічних наук, науковий співробітник Інституту зоології НАНу Віталій Смаголь, інформує «Громадське радіо».

«Вовка в Криму не було з 1961 року. З’являтися на півострові він почав лише на початку 2000-х. Справа в тому, що зона степового Криму без осередків питної води є дуже потужним ізоляційним бар’єром. До Криму вовки прийшли кригою з Росії, коли промерзла Керченська протока. І нині, за інформацією респондента, вовків в Криму не менше 250-300 тварин», — повідомив Смаголь.

Контролювати чисельність цієї тварини – посадові обов’язки єгерської служби. Нині в Україні практично немає фахівців, які займаються саме контролем популяції вовків. Найбільш екологічний метод – це забирати дитинчат з лігва, зазначив науковець.

«Вовк завдає значних збитків у Криму. Він починає виходити до населених пунктів, полювати на свійських тварин та може переносити сказ. Крім того, він негативно впливає на популяцію інших тварин», – наголосив Віталій Смаголь.

За його слова, нормальна щільність вовка по всій Україні має бути 500-600 тварин, однак нині їх 2,5 тис. Крім того, це цифри на кінець періоду полювання, зазначив науковий співробітник Інституту зоології НАНу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук