Суд заборонив «UA: Перший» знімати з ефіру програму «Доброго ранку, Країно!»

Суд заборонив «UA: Перший» знімати з ефіру програму «Доброго ранку, Країно!»
фото UA: Перший
Суд змусив НСТУ продовжувати трансляцію програми «Доброго ранку, Країно!», яку виробляє «Ера-Медіа»

Святошинський райсуд Києва зобов’язав Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ) продовжувати транслювати програму «Доброго ранку, Країно!», яка є продуктом компанії «Ера-Медіа» екс-«регіонала» Андрія Деркача і виходить на телеканалі «UA: Перший». І хоч НСТУ завчасно повідомила «Еру» про намір розірвати договір, суд вирішив, що листи про розірвання представники «Ери» отримали з порушенням термінів.

У позові «Ера-Медіа» заявила, що отримала листи від НСТУ про припинення договору із запізненням. Її представники зазначили, що «Ера-медіа» мала б одержати повідомлення про припинення дії договору до 11 червня 2018 року, не пізніше ніж за 30 днів до закінчення терміну його дії, що закінчувався 10 липня. Однак представники «Ери» стверджують, що отримали у поштовому відділенні листи, які підписав голова правління НСТУ Зураб Аласанія, з запізненням – 19 червня.

«Ера-Медіа» також зазначила, що згідно з договором, якщо жодна зі сторін письмово не повідомила про своє бажання припинити його дію, він може бути продовжений автоматично на той самий термін.

НСТУ вже заявила, що виконає рішення суду, але оскаржуватиме його в апеляційному порядку. Там також пояснили, що «Ера-Медіа» подала дві позовні заяви: одну до Господарського суду, який її відхилив, а другу – до Святошинського райсуду Києва, який прийняв рішення на користь «Ера-Медіа».

Юристи НСТУ після опрацювання ухвали подали заяву на її скасування. Як сказала в коментарі «Детектору медіа» директорка департаменту зв'язків із громадськістю та ЗМІ Національної суспільної телерадіокомпанії України Вікторія Сидоренко, цього тижня (до 15 липня) очікується розгляд заяви уСвятошинському районному суді Києва.

Нагадаємо, 5 липня лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко в ефірі програми «Доброго ранку, Країно!» на телеканалі «UA: Перший» заявила, що президент Петро Порошенко вигадав спосіб не проводити вибори президента у 2019 році і розпочав «глибокий переговорний процес» з ватажками окупованих територій Донбасу. Невдовзі після цього НСТУ повідомила, що програма «Доброго ранку, Країно!» з 10 липня припинить виходити в ефірі «UA: Першого», оскільки в її ефірі зафіксовано численні порушення журналістських стандартів. А оскільки договір між «Ера-Медіа» та НСТУ закінчувався 10 липня, то в НСТУ заявили, що повідомили «Еру-Медіа» про його розірвання.

«Ера-Медіа», у свою чергу, заявляла, що НСТУ вирішила розірвати з нею договір після вищезгаданого ефіру, і це при тому, що листи про розірвання були написані за місяць до цього і отримані, як стверджували на «Ері», 19 червня, при тому, що ефір відбувся 5 липня.

Зазначимо, співпраця між двома компаніями триває з 2001 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук