Судовий розгляд по скіфському золоту перенесли на жовтень

КультураК.С., 24 вересня 20153090
Судовий розгляд по скіфському золоту перенесли на жовтень

Окружний суд Амстердама ухвалив рішення продовжити до 21 жовтня термін, до якогокримські музеї повинні дати відповідь на позов у ​​справі про скіфське золото, до раніше встановленого терміну, яким було 23 вересня, російська сторона не змогла надати необхідні документи з доводами в користь свого боку, повідомленняє ТАСС. Натомість суд отримав від України подання по суті у цій справі.

Нагадаємо, що ций розгляд було ініційовано кримськими музеями, які в листопада 2014 подали позов відносно Університету Амстердама з вимогою повернути колекцію, що складається з близько 2 тисяч предметів. Експонати використовувалися для оформлення виставки «Крим: золото і секрети Чорного моря», яка з лютого по серпень минулого року проходила в музеї Алларда Пірсона в Амстрдамі.

У квітні цього року окружний суд Амстердама визнав Україну однією зі сторін у цьому судовому розгляді, «оскільки держава заявляє свої права на спірні об'єкти». Для виставки скіфського золота експонати надали один київський і чотири кримських музеї.

Експонати з київського музею були повернуті в обумовлені терміни. А от експонати з кримських музеїв через анексію півострова наразі залишаються у Нідерландах. Україна наполягає, що експонати мають бути повернуті у державний музейний фонд. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук