Світовий банк розповів про афери українських банків

ЕкономікаРоман Ганкевич, 18 березня 2018122433
Сату Кахконен: В банківському секторі України дуже високий рівень непрацюючих кредитів

Голова представництва Світового банку (СБ) в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен розповіла про шахрайські схеми українських банків. Про це вона повідомила в інтерв'ю «Нового Времени».

«Що стосується банківського сектора, звичайні люди можливо не усвідомлюють, наскільки в цій сфері було поширене шахрайство. Були ті, хто збирав депозити у людей і клав ці гроші собі в кишеню або видавав у вигляді кредитів власним компаніям і пов'язаним особам. Значна частина цих грошей осіла на Кіпрі і в офшорах», – сказала вона.

За словами Кахконен, зараз важливо зробити так, щоб банки вели свій бізнес чесно, кредитували домогосподарства і компанії за розумними ставками.

Крім того, голова представництва Світового Банку також нагадала про те, що в банківському секторі України дуже високий рівень непрацюючих кредитів. «Частка поганих кредитів в Україні становить більше половини від загального портфелю. А це призводить до того, що банки не підвищують своїх кредитних ставок, так як ризики неповернення великі», - сказала Кахконен і пояснила, що рівень закредитованості приватного сектора дуже низький.

«Ми тісно співпрацюємо з Національним банком і Міністерством фінансів, щоб вирішити проблему поганих кредитів», – пояснила вона і пояснила, що це спроба повернути гроші.

«Фонду гарантування вкладів передані значні активи, і ними можна добре розпорядитися, щоб повернути гроші в систему», – повідомила Кахконен.

Раніше Кахконен заявила, що 2% фірм контролюють понад 20% загального обігу і понад чверть активів усіх українських компаній.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук