Свій проект сміттєпереробного заводу на Львівщині переможець конкурсу презентуватиме громаді

СуспільствоІрина Ващишин, 19 травня 2017, 20:40 1701 1

Конкурс інвесторів, який оголосила Львівська обласна адміністрація, наближається до фінішу. Переможця мають визначити вже наприкінці наступного тижня. Зараз між собою змагаються три претенденти.

Пропозиція першого інвестора ― спалювання сміття і виробництво тепло- та електроенергії.

«У світі закриваються сміттєспалювальні заводи. Так, закриваються. Але закриваються такі, які були побудовані в минулому сторіччі ― звичайна пічка, яка спалює відходи, без жодного захисту по викидах в атмосферу. У нашому проекті викиди матимуть чотири рівні очищення», ― розповів представник компанії «ІЕК» Ольград Тімофеєв.

Натомість інша пропозиція ― польсько-українська ― передбачає технологію біосушіння. Цього інвестора представляють декілька компаній з досвідом будівництва не лише переробних підприємств.

«Лідером консорціуму є акціонерне товариство «ІДС Буд». Це один з лідерів будівельної сфери, які зводять і високі будинки, і житлові масиви. Так само є досвід в компанії з впорядкування старих полігонів. Зокрема, це те, що було виконано в польському місті Зелена Гура, звідки власне походить фірма», ― повідомив директор ТзОВ «Вейст Менеджмент Системс» Віталій Надашкевич.

Спалювати сміття пропонує і третій інвестор. «Пропонується схема спочатку сортування, переробки відходів, а потім спалювання. Для того, щоб мінімізувати залишок відходів, які захоронюються. В загальній кількості всього лиш 10-11 відсотків буде захоронено», ― пояснив представник ТзОВ «Глассворк технолоджі» Геннадій Лазутін.

Терміни будівництва інвестори називають від двох до трьох років. Усі фіналісти конкурсу твердять, що представляють іноземні компанії.

«У всіх трьох випадках це є 95-100 % іноземний капітал. Вартість в усіх трьох випадках є достатньо велика . Це є понад 50 і до 100 млн євро залежно від технології переробки», ― зазначила заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак.

Дві ділянки, на які претендують інвестори, ― у Миколаївському районі, третя у Дрогобицькому. Переможця мають обрати до 1 червня.

А далі цей інвестор має презентувати свій проект громаді тієї місцевості, де відбудеться будівництво сміттєпереробного заводу. І лише після цього, наголосила Ірина Гримак, Львівська облдержадміністрація розпочне процедуру відведення земельної ділянки.

Нагадаємо, 10 грудня ЛОДА оголосила конкурс на будівництво сміттєпереробних заводів на Львівщині. Конкурсна комісія відхилила половину інвестиційних пропозицій через відсутність необхідної документації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук