«Свобода» прийняття бюджету
Економіка

«Свобода» прийняття бюджету

Чиновники звинувачують депутатів найбільшої фракції Львівської міськради у саботажі інтересів медиків та вчителів

Н.О., 15 січня 2015 617 0
фото galnet.org

Сьогодні, 15 січня, міський бюджет не було прийнято виключно через політичні мотиви. В цьому переконана директор департаменту економічної політики Ірина Кулинич.

«Згідно з законодавством, міський бюджет повинен бути прийнятий через два тижні після опублікування державного бюджету. Тобто цей термін спливає 19 січня. У випадку, якщо депутати не проголосують до цього часу і міський бюджет не буде прийнятий, Львів залишиться без держаних субвенцій на фінансування освіти та медицини», - сказала вона в коментарі ZAXID.NET.

Натомість депутати міської ради від ВО «Свобода» переконані, що чиновники просто здійснюють тиск на міських обранців. Голова депутатської комісії з фінансів та планування бюджету Яромир Самагальський (фракція ВО «Свобода») стверджує, що  не варто поспішати з прийняттям бюджету, адже це ніяк не відобразиться на життєдіяльності міста.

«Не є суттєво коли ми приймемо бюджет, місто Львів до прийняття бюджету на 2015 рік живе на 1/12 бюджету минулого року», - заявив він.

При цьому Самагальський повідомив, що загалом бюджет на 2015 рік узгоджений на 95%. Майже всі правки були узгоджені виконавчими органами та депутатами. З боку депутатів, за його словами, єдине застереження до голосування викликають нові місцеві податки і те, що на сьогодні відсутня методологія їх зборів.

«Ці документи сильно змінять бюджет. Але ми маємо право прийняти додаткові ухвали до 1 лютого, тому я звертався до мера, щоб ми прийняли все в комплексі – необхідні додаткові ухвали і сам основний документ. Особливо з огляду на  те, що останні зміни до бюджету були прийняті лише вчора, 14 січня», - каже голова бюджетної комісії.

Як пояснила Ірина Кулинич, слова Самагальського не відповідають дійсності. Згідно зі змінами до Бюджетного кодексу, які були прийняти в кінці 2014 року, «норма 1/12» не розповсюджується на державні субвенції для закладів освіти та охорони здоров’я. Медики та вчителі будуть фінансуватися за кошти державної субвенцієї, яка надходить до обласного бюджету і передається місту. Саме заради вчасного отримання цих коштів необхідно прийняти бюджет.

«Щодо інших зауважень, то бюджет - це не є «мертвий» документ. Майже кожної сесії ми розглядаємо якісь зміни і вносимо правки. Чому депутати не голосують сьогодні? Цей депутатський корпус працює вже 4 роки, і жодного фінансового питання фракція «Свобода» не приймає зрозуміло та прозоро. Це є просто політика, яка нічого немає до міських фінансів», - заявила Кулинич.   

Нагадаємо, зміни передбачають, що держава фінансує міську освіту та медицину. Цього року на ці статі для Львова з державного бюджету передбачено понад мільярд гривень – 520,3 млн грн. на освіту та 497, 1 млн на медицину. З цих коштів оплата праці вчителів становить 282,6 млн грн, а медиків – 287,9 млн грн.

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що демарш фракції «Свобода» - це безпрецедентна річ.

«Я розумію, що частина з них не захотіли переривати відпустки. Але частина з них є тут і могли б зайти. Але я розумію, що вони бояться своїх партійних босів та виконують команду керівництва партії – дестабілізувати ситуацію в місті. Але ж не можна так ігнорувати інтереси громади Львова. Вчителі та медики отримали зарплату ще в грудні і поки ми не проголосуємо за бюджет, коштів не буде», - каже Садовий.

Голова фракції ВО «Свобода» Любомир Мельничук стверджує, що мер знав про те, що депутати не прийдуть на сесію. Такий демарш він пояснює виключно тим, що депутати не ознайомлені з бюджетом. Під час розмови з журналістами він тричі емоційно повторив: «Мер хоче «нагнути» і «переламати через коліно» громаду міста та депутатський корпус!».

Проте пояснити, які саме зауваження до бюджету мають депутати він так і не зміг.

За попередньою інформацією, наступна спроба прийняти міський бюджет відбудеться в понеділок 19 січня 2015 року. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук